Rubriky:

Tenis

Dlouhý si užíval pocit vítěze, Paes našel inspiraci u Navrátilové

6. června 2009 21:53 - PAŘÍŽ

Premiérovou radost s pohárem pro grandslamového vítěze si v sobotu vychutnal český tenista Lukáš Dlouhý. Slavit mohl na pařížské antuce, kde spolu s bývalým nejlepším deblistou světa Indem Leanderem Paesem vyhráli French Open. "Je to nádherný pocit, když dohrajete a jste vítězem, ...tím posledním, který zůstal, a dostanete cenu. Vlastně už není kam jít dál, turnaj je dohraný a vy jste vyhráli," řekl Dlouhý.

S Paesem ve finále porazili ve třech setech Jihoafričana Wesleyho Moodieho a osmatřicetiletého belgického dlouhána Dicka Normana.

Velkou inspirací zejména pro indického hráče byla přítomnost legendy bílého sportu Martiny Navrátilové v hledišti. "Byla mi oporou. Hodně mi pomohl pohled do jejích očí, když jsem udělal sérii dvojchyb, a pak jsem se z toho dostal," řekl pětatřicetiletý Paes.

Paes s Navrátilovou vyhráli před šesti lety smíšenou čtyřhru ve Wimbledonu. Pro Navrátilovou to byl tehdy v 46 letech její poslední, 20. titul v All England Clubu a pro Paese životní zážitek.

Finále čtyřhry na Roland Garros přitom Dlouhý s Paesem nezačali moc dobře. Hned ztratili servis a navíc dostal Paes míčem do oka. "Ani jsem si nepřipustil, že by (Paes) nedohrál zápas, protože on je takový, že to dokáže překousnout a jít dál," uvedl Dlouhý.

Rána do Indovy hlavy prý zápas zlomila. "Musím se z toho dostat a musíme hrát lépe," burcoval Paes svého parťáka. Úvodní sadu turnajové trojky ale už nezachránily. "Začali jsme hrát lépe, akorát jsme je nebrejkli. Vydrželi jsme bojovat a pak to přišlo," řekl Dlouhý.

Před turnajem si Dlouhý s Paesem stanovili jasnou prioritu: nestresovat se a mít mnohem uvolněnější přístup ve hře. "To ale neznamená, že bychom nemakali na sto procent," uvedl Dlouhý. "Nebyli jsme k sobě tak sebekritičtí. To si myslím, že rozhodlo. Myslím, že když takhle budeme hrát dál, tak to bude dobré," doplnil.

Další výzvou bude londýnský Wimbledon. A jisté je, že na něj Dlouhý dorazí klasickou leteckou linkou. "Z odměny bych si rád koupil vrtulník a tryskáč, ale asi to nebude stačit," vtipkoval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..