Rubriky:

Tenis

Několik tenistů z Top 50 je prý podezřelých z ovlivňování zápasů

18. června 2009 17:18 - LONDÝN

Až dvanáct tenistů, kteří se od příštího týdne zúčastní Wimbledonu, je podle britského listu The Independent pod zvýšeným dohledem kvůli podezření z možného ovlivňování zápasů. Jsou mezi nimi údajně Rusové, Italové, Argentinci a Španělé, na "černé listině" figurují i tenisté z první padesátky světového žebříčku. Mezinárodní tenisová federace ITF se odmítla k této informaci vyjádřit.

Podezřelé okolnosti podle listu naposledy provázely zápas Španěla Oscara Hernandeze s Rakušanem Danielem Köllererem v nizozemském Hertogenboschi v tomto týdnu. Na utkání, v němž zvítězil Hernandez, bylo podáno nezvykle mnoho sázek.

Vyšetřován je prý také jeden zápas z květnového turnaje v Kitzbühelu a utkání mezi Francouzem Jeanem-Reném Lisnardem a Belgičanem Christophem Rochusem na dubnovém turnaji v Masters v Monte Carlo. Po něm sázkové kanceláři odmítly vyplácet výhry těm, kdo si vsadili na úspěch Lisnarda, jenž zvítězil dvakrát 6:2.

O největší tenisovou aféru spojenou se sázením se předloni na turnaji v Sopotech postaral Rus Nikolaj Davyděnko, jenž skrečoval zápas s Argentincem Martinem Vassallem-Arguellem. Na jeho vítězství bylo přijato podezřele mnoho sázek i během zápasu, přestože ruský favorit vyhrál první set 6:2. Loni v září byl Davyděnko po dlouhém vyšetřování ze strany ATP nařčení z ovlivnění zápasu zbaven.

Mezitím bylo potrestáno několik tenistů, kteří sázeli na cizí zápasy vesměs zanedbatelné částky. Byl mezi nimi i český deblový specialista František Čermák, jenž loni dostal distanc na deset týdnů a pokutu zhruba 200 000 korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..