Minář je ve druhém kole Wimbledonu, další Češi vypadli

LONDÝN

Ivo Minář postoupil jako první z českých tenistů do druhého kola Wimbledonu. Na trávě v All England Clubu v pondělí porazil po setech 6:4, 3:6, 7:5 a 6:0 Argentince Maxima Gonzaleze. Naopak s dvouhrou se hned po svém prvním zápase rozloučili Petra Cetkovská, Lucie Šafářová,Klára Zakopalová a Jan Hernych.

Kromě druhého setu se mohl Minář spolehnout na svůj servis, při kterém zaznamenal deset es. Argentinský tenista udělal dvakrát více nevynucených chyb a při své premiérové účasti ve Wimbledonu dostal ve čtvrtém setu dokonce "kanára". Minář se ve druhém kole, kterým si vyrovnal maximum z roku 2005, utká s Němcem Philippem Kohlschreiberem.

Cetkovská vypadla jako vůbec první hráčka letošního ročníku. Nestačila na jednatřicátou nasazenou Rusku Anastasii Pavljučenkovovou a prohrála po setech 2:6 a 2:6.

Cetkovská vyrobila při svém podání sedm dvojchyb a soupeřku vážněji potrápila až v samotném závěru. Tehdy při podání Rusky odvrátila čtyři mečboly, na ten pátý už ale byla krátká. Stejně jako loni se tak čtyřiadvacetiletá rodačka z Prostějova rozloučila s londýnskou trávou již v 1. kole.

Šafářová sice proti své soupeřce Jarmile Grothové jeden set uhrála, přesto se nakonec s turnajem rozloučila, když Australance podlehla po setech 3:6, 6:3 a 3:6.

Skončil i Hernych

Dál neprošel ani Hernych, nad jehož síly byl Srb Janko Tipsarevič. Český tenista sice odehrál s favoritem vyrovnané utkání, nezvládl však koncovku všech tří setů. Tipsarevič tak mimo jiné díky kvalitnějšímu servisu vyhrál 6:4, 6:4 a 7:6.

Nepříliš povedený den českých tenistů tak alespoň trochu vylepšily Iveta Benešová a Barbora Záhlavová-Strýcová, které postoupily ve čtyřhře po vítězství nad rakousko-americkým duem Sybille Bammerová, Alexa Glatchová 6:2, 2:6 a 7:5.

Wimbledon, čeští zástupci:
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
I. Minář (ČR) - M. Gonzalez (Arg.) 6:4, 3:6, 7:5, 6:0, Tipsarevič (Srb.) - Hernych (ČR) 6:4, 6:4, 7:6 (7:4),
Ženy:
Pavljučenkovová (31-Rus.) - Cetkovská (ČR) 6:2, 6:2, Grothová (Austr.) - Šafářová (ČR) 6:3, 3:6, 6:3, De Britová (Port.) - Zakopalová (ČR) 6:2, 7:5.
Čtyřhra - 1. kolo:
Benešová, Záhlavová-Strýcová (ČR) - Bammerová, Glatchová (Rak./USA) 6:2, 2:6, 7:5.