Rubriky:

Tenis

Tenistka Mandlíková se vrací na Spartu, bude pomáhat s talenty

25. června 2009 11:59 - PRAHA

Na místě, kde kdysi začala její hvězdná kariéra, teď bude Hana Mandlíková sama pomáhat hledat české tenisové talenty. Bývalá třetí hráčka světa a čtyřnásobná grandslamová vítězka se ve čtvrtek oficiálně stala tváří klubu Sparty Praha ve Stromovce.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Se Spartou podepsala tříletý kontrakt, na základě kterého bude dvakrát ročně osobně přítomna přípravě v klubu. Sama žije se svými osmiletými dvojčaty Elisabeth Hany a Markem Vilémem na Floridě.

"Jsem moc ráda, že se vracím do klubu, na který mám krásné vzpomínky," řekla ve čtvrtek Mandlíková novinářům. Nabídka ji na jednu stranu nepřekvapila. "Ale na druhou jsem byla mile překvapená, že na mě nezapomněli, což mě samozřejmě potěšilo," řekla Mandlíková.

Sparta je od nového roku provázána s klubem v Prostějově. Například Miroslav Černošek, majitel prostějovského tenisu, je nyní ve správní radě Sparty, i Petra Píchalová-Langrová působí v obou klubech.

Naděje by měly vyrůstat v Praze i Prostějově

"Nová správní rada si stanovila za záměr budovat především mládežnický tenis, a to se nedá bez legend Sparty dělat. Proto jsme se rozhodli pro Hanku," řekl Černošek. "Chceme, aby naděje vyrůstaly tady, ale samozřejmě i v Prostějově," usmál se Černošek.

Mandlíková už stihla na Spartě sledovat děti a vytipovala dvě naděje. "Našla jsem holčičku a jednoho kluka a myslím, že mají hodně velký talent," přitakala sedmačtyřicetiletá pražská rodačka. Osobně ji potěšilo, jak "její" klub vypadá. "Nedala bych své jméno klubu, kdyby neměl podmínky, a tady jsou jedny z nejlepších. Můžu srovnávat s Amerikou a takový klub jsem tam neviděla," řekla Mandlíková.

Dokonce už měla i besedu s dětmi a ptala se na rodiče. Hráčka, která pak úspěšně trénovala i Janu Novotnou, totiž ví, že dobré zázemí je důležitou součástí. "Děti musí dávat tenisu všechno a rodič je nesmí rozmazlovat. Neměl by nosit tašky, zametat za ně. To jsou takový maličkosti, ale z malých věcí postavíte velkou věc."

Dokonce je možné, že v budoucnu budou největší naděje cestovat k tréninku do Ameriky. "Bavili jsme se o tom. Je důležité, aby poznaly svět, a na Floridě se dá hrát celý rok," uvedla Mandlíková. Není vyloučeno, že na Floridě vznikne něco jako tenisová farma Sparty. "Všechno je možné, říkala bych tomu tenisový klub. To tam není," uvedla.

Sama hraje tenis zřídka, jen když dostane pozvání na veteránské akce. "Bolí mě záda," řekla. V neděli přesto poletí do Wimbledonu, který jako jediný z grandslamových turnajů za své kariéry nikdy nevyhrála, kde bude v exhibiční čtyřhře její partnerkou Joe Durryová. "Už jsem si nebyla jistá, že tam pojedu. Věkem už spadám do té poslední skupiny staříků, které pozvou jako poslední," smála se.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..