Rubriky:

Tenis

Tvrdé tresty odradí od podvádění a sázení, tvrdí tenista Federer

25. června 2009 13:55 - LONDÝN

Jedinou cestou, jak eliminovat podezřelé sázky a korupci při tenisových zápasech, jsou dlouhé tresty pro všechny, kteří budou přistiženi. Myslí si to vítěz čtrnácti grandslamových titulů Roger Federer, který to řekl ve Wimbledonu.

 

Stefan Wermuth, Reuters

Reagoval tak na podezření, které v All England Clubu padlo na zápas prvního kola mezi Rakušanem Jürgenem Melzerem a Američanem Waynem Odesnikem, na který se sázelo mnohem více, než by se čekalo.

"V tenise by neměl být prostor na takové věci," řekl druhý hráč světa. "Ale těžko se to kontroluje. Jsem si jistý, že představitelé ATP a ITF se snaží, aby tyhle lidi pochytali, pokud mezi námi takoví jsou. Myslím, že by měli dostávat masivní tresty," doplnil.

V tenise se občas "legrační" výsledky objeví

Švýcarského tenistu dříve ani nenapadlo, že by se něco podobného, třeba sázení na vlastní zápasy, mohlo dít. "Když jsem to před pár lety slyšel, tak jsem byl šokován," uvedl pětinásobný wimbledonský vítěz. Na druhou stranu dodal, že je těžké odhadnout, který tenisový výsledek je ovlivněný. "Je třeba to sledovat, ale legračním výsledkům se někdy v tenise tu a tam nevyhneme," připustil Federer.

Poprvé se tenisová korupce ocitla výrazněji ve středu pozornosti v roce 2007, kdy se diskutovalo o zmanipulovaném utkání Rusa Nikolaje Davyděnka a Argentince Martina Vasalla Arguella na turnaji v polských Sopotech. Oba hráči ovšem byli po vyšetřování zbaveni obvinění. Mezi potrestanými za drobné sázení byl i český deblista František Čermák.

"Vždycky doufáme, že hráči chtějí udělat vše nejlepší pro sport, pro tenis. O tom by to mělo být především," podotkl Federer

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..