Rubriky:

Tenis

Štěpánek nechybí v nominaci tenistů na Davisův pohár

1. července 2009 10:26 - PRAHA

Radek Štěpánek přes zdravotní potíže nechybí v nominaci českých tenistů na čtvrtfinále Davisova poháru proti Argentině, které se uskuteční 10. až 12. července v Ostravě. Kapitán Jaroslav Navrátil dále povolal Tomáše Berdycha, Iva Mináře a Lukáše Dlouhého. Složení týmu ve středu schválil výkonný výbor tenisového svazu.

"Štěpánek by měl být v Ostravě zdravotně v pořádku," uvedl Navrátil v tiskové zprávě. I sám hráč po dalším vyšetření věří, že se na zápas připraví. "Mám ještě skoro deset dnů, abych se dal dohromady. Udělám s realizačním týmem vše pro to, abych byl v pořádku. Davis Cup je pro mě srdeční záležitost. Do Ostravy se moc těším a nepřipouštím si, že bych nehrál," řekl tenista.

Štěpánek měl před pařížským French Open problém s kolenem a čtrnáct dnů před Wimbledonem si podvrkl kotník, proto v posledních měsících moc netrénoval. V Londýně v třetím kole znovu pocítil bolest v koleně a na den za ním přijel fyzioterapeut Pavel Kolář. Tenista prohrál o kolo později s Australanem Lleytonem Hewittem.

O pozici čtvrtého hráče se Navrátil rozhodoval mezi Janem Hernychem (67. hráč žebříčku ATP) a Minářem (78.), ale dilema za něj vyřešila nemoc. "Hernych má už několik dnů chřipku," uvedl kapitán.

Příjemná formalita

"Schválení nominace byla příjemná formalita. Je to silný tým s šancí na postup," uvedl prezident tenisového svazu Ivo Kaderka.

Argentinský tým oznámil nominaci již před Wimbledonem. Jedničkou by měl být pátý hráč světa Juan Martin del Potro, kterého doplňují Juan Monaco, José Acasuso a Leonard Mayer. Ten v nominaci nahradil Davida Nalbandiana, jenž se zotavuje z operace kyčle.

"Soupeře zatím neřeším. Rozhodující bude, kdo přiletí, a hlavně, kdo bude definitivně nominován před čtvrtečním losem," řekl Navrátil. Jeho výběr přijede již tradičně do Ostravy společně v neděli pendolinem a od pondělí bude trénovat ve vítkovické ČEZ Aréně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..