Roddick kvůli zranění přijde o čtvrtfinále Davisova poháru

Američtí tenisté se budou muset ve víkendovém čtvrtfinále Davisova poháru v Chorvatsku obejít bez Andyho Roddicka, který si v prohraném wimbledonském finále poranil třísla. Šestého hráče světa v týmu nahradí třiadvacátý Mardy Fish.

Šestadvacetiletý Roddick se zranil, když podklouzl v osmém gamu čtvrté sady. Zápas, který skončil vítězstvím Rogera Federera 16:14 v pátém setu po čtyřech hodinách a šestnácti minutách, nakonec dohrál, ale zranění se nakonec ukázalo jako vážnější.

Roddick tak přeruší sérii 18 daviscupových zápasů za sebou. "Andy byl vždy ústřední postavou týmu a jeho odhodlání hrát za USA nemůže nikdo zpochybňovat," řekl agentuře AP nehrající kapitán amerického týmu Patrick McEnroe.

Zápas mezi Chorvatskem a USA začne v pátek v Poreči, utkání se hraje na antuce.