Rubriky:

Tenis

Berdych: Nemohl jsem najít svůj rytmus, ale přetrápil jsem to

10. července 2009 20:03

Tomáš Berdych se nenechal zdeptat nepříznivým stavem a otočil zápas s Juanem Monakem na úvod čtvrtfinále Davisova poháru v Ostravě. Ačkoliv prohrával 1:2 na sety, dokázal v sobě najít zbytky sil a vybičoval se k lepšímu výkonu. Po více než třech hodinách tak zařídil českému týmu první bod. "Po návratu ze šatny mi to zase začalo jít," řekl Berdych po vítězném utkání.

Po třetím setu to s vámi vypadalo dost bledě. Kde se stala chyba?

Byl jsem od začátku trochu nervózní, ačkoli jsem byl favoritem a na mojí straně měl hrát i rychlý povrch. Jenže jsem nenašel správný rytmus. Ani nevím, jak jsem vyhrál první set. Monaco se rozehrál a další dvě sady byly pro něj strašně jednoduché.

Po třetí sadě si vás vzal do parády realizační tým i Radek Štěpánek. Co vám říkali?

Hlavně od Radka jsem slyšel pár věcí. Když se člověk necítí, tak to prostě musí ubojovat. Zápas může změnit jediný game. Hučeli do mě, ať mu nedám nic zadarmo. Že se můžu jedině zvednout.

Zanadával jste si taky?

To ani ne, ani jsem do ničeho nebouchal. To by nemuselo dobře dopadnout.

Váš první servis rozhodně nebyl vaší silnou zbraní. Proč?

Nenašel jsem správný timing. Ať jsem si hodil míček nalevo, napravo, za sebe, před sebe, tak nic nevyšlo. Ne nadarmo se říká, že v tenise je servis nejtěžším úderem. Možná hrálo roli i to, že jsem předtím měl spoustu zápasů venku a najednou jsme byli v hale, kde je jiná orientace, světla... Na prvním podání mám postavenou celou hru a najednou to bylo špatné.

Kdy jste si tedy řekl, že jste zpět ve hře?

Už ten první game čtvrté sady po návratu ze šatny nebyl špatný. To byl zlom, zase mi to začalo jít. Cítil jsem, jak se mi vrací i servis. Bojoval jsem, bylo to lepší. Jako bych hrál nový zápas. Přetrápil jsem to.

Překvapil vás Monaco něčím?

Já myslím, že ani ne. Spíš, když jsme hráli první vzájemný zápas na Australian Open, tak jsem si říkal, že na Argentince hraje na rychlém povrchu docela dobře. Teď už jsem věděl, co je zač.

Při obratu jste nakonec předvedl i povedenou „rybičku“. Bolela na taraflexu hodně?

Něco se muselo udělat. (usmívá se a ukazuje odřený loket). Ale to k tomu patří.

Když jste zahodil tři mečboly, nepřepadla vás zase nervozita?

No... Měl jsem ještě jeden brejk v záloze. Kdyby se náhodou něco přihodilo.

A ještě klasická daviscupová otázka: Nastoupíte v sobotní čtyřhře po boku Radka Štěpánka?

Já myslím, že Radek bude připravený. Když řekne, že do toho jde, tak bude určitě stoprocentní. Jsem samozřejmě trochu zchvácený, ale radost z výhry všechno přebije. Když se domluvíme, že hraju s Radkem, tak doufám, že zase prodloužíme naši vítěznou daviscupovou sérii.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..