Szavayová vyhrála domácí tenisový turnaj v Budapešti

BUDAPEŠŤ

Maďarská tenistka Agnes Szavayová vyhrála turnaj před domácím publikem na antukových dvorcích v Budapešti. Ve finále dnes zdolala Švýcarsku Patty Schnyderovou 2:6, 6:4 a 6:2. Pro Szavayovou to byl třetí titul v kariéře.

Maďarská tenistka Agnes Szavayová na Roland Garros

Dvacetiletá hráčka se do prvního vzájemného souboje se zkušenou Schnyderovou dostávala pomaleji a v prvním setu neudržela ani jednou vlastní servis. Postupně se ale rozehrála a v rozhodující sadě nedala nasazené jedničce šanci.

Szavayová předloni vyhrála turnaje v Palermu a Pekingu, díky čemuž se dostala do elitní dvacítky světového žebříčku. V této sezoně se jí ale tolik nedařilo, zlepšení naznačila až účastí ve čtvrtfinále turnaje v Madridu a osmifinále na French Open, kde vyřadila i Američanku Venus Williamsovou.

BUDAPEŠŤ
Dvouhra - finále:
Szavayová (4-Maď.) - Schnyderová (1-Švýc.) 2:6, 6:4, 6:2.
Čtyřhra - finále:
Klejbanovová, Niculescuová (1-Rus./Rum.) - A. Bondarenková, K. Bondarenková (2-Ukr.) 6:4, 7:6 (7:5).

Ram získal v Newportu první titul

Americký tenista Rajeev Ram získal první titul v kariéře. Ve finále turnaje v Newportu dnes porazil krajana a třetího nasazeného Sama Querreyho 6:7, 7:5 a 6:3.

Pětadvacetiletý Ram proměnil v titul svou premiérovou účast ve finále dvouhry na okruhu ATP. Na trávě v Newportu přitom neměl 181. hráč světa vůbec startovat, do hlavní soutěže se dostal až poté, co byl první nasazený Mardy Fish povolán do amerického týmu pro čtvrtfinále Davisova poháru.

Syn indických rodičů Ram už se v minulosti z jednoho triumfu na okruhu ATP radoval. Před čtyřmi lety vyhrál spolu s Erikem Butoracem čtyřhru na turnaji v Čennaí.