Rubriky:

Tenis

Semifinále pražského turnaje tenistek odložil vytrvalý déšť

18. července 2009 12:13 - PRAHA

Kvůli špatnému počasí se nedohrál ani jediný zápas dnešního programu na tenisovém turnaji žen ECM Prague Open. Semifinále dvouher mělo na Štvanici začít od 12:00, ale kvůli vytrvalému dešti stihly Iveta Benešová a Sybille Bammerová z Rakouska odehrát jen tři gamy. Benešová prohrává 0:3 a zápas se bude dohrávat v neděli od 10:00.

 

René Volfík, ČTK

Zároveň začne i druhé semifinále, v němž jsou kvalifikantka Timea Bacsinszká ze Švýcarska a nejvýše nasazená tenistka Francesca Schiavoneová z Itálie. Hned po exhibici mužů se uskuteční finále dvouhry, které je pevně stanoveno na 15:00, pokud to počasí dovolí.

"Bohužel celý den prší a je to beznadějná situace. Předpověď až do večera je stejná a kurty jsou v takovém stavu, že by se nemohlo hrát," řekl ředitel turnaje Vladislav Šavrda.

Situace vypadla špatně již v době, kdy se mělo začít hrát. "Telefonoval jsem na letiště a bohužel je to nelichotivé," řekl v poledne Šavrda v televizním rozhovoru.

Benešová měla hrát po dvouhře i finále čtyřhry s Barborou Záhlavovou-Strýcovou proti sestrám Aljoně a Kateryně Bondarenkovým z Ukrajiny. "Kdy se bude hrát finále čtyřhry, se bude aranžovat na základě toho, jak bude hrát Benešová dvouhru," řekl Šavrda.

Předpověď na neděli je o něco lepší, ale stále hrozí přeháňky. V případě špatného počasí by se mohl turnaj dohrávat i v pondělí.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..