Rubriky:

Tenis

Tenistka Benešová na Prague Open do finále neprošla

19. července 2009 11:43 - PRAHA

Česká tenistka Iveta Benešová nezvládla semifinále turnaje ECM Prague Open, jež se vinou deště protáhlo do dvou dnů, a s Rakušankou Sybbile Bammerovou prohrála po dvou setech 0:6 a 5:7. Na turnaji tak již není žádná čestká zástupkyně. Ve finále, které je na programu ještě v neděli, se rakouské tenistce postaví Italka Schiavoneová.

 

René Volfík, ČTK

"Špatně jsem se vyrovnala s jejím stylem hry. Je těžší začínat zápas za stavu nula tři ve druhým setu. Dělala jsem hrozně chyb a o co jsem se pokoušela, to mi nevyšlo. Byl to špatný den," řekla Benešová po prohře. "Před turnajem bych byla se semifinále spokojená, ale rozhodně mě to mrzí. Tak doufám, že až příště bude taková šance, tak to zvládnu líp," řekla česká jednička.

Benešová začala špatně už v sobotu. "Ale vůbec jsem nepochopila, proč jsme hrály. Bylo mokro a míče byly těžké," řekla. Doufala, že jí pauza pomůže, ale opak byl pravdou. Rakušanka dál skvěle běhala a trpělivě míče vracela. Hodně gamů se hrálo přes shodu, ale nakonec většinou zkazila úder domácí tenistka. Proto rychle ztratila dalších šest her a první game získala až za hrozivého stavu 0:6 a 0:3.

Světové míče

"Nemyslela jsem na to, že bych mohla prohrát dvakrát nula šest. Gamebolů jsem měla dost a pořád jsem chtěla vyhrát," řekla 32. hráčka světa. "Bylo to ale nahoru dolů. Vůbec jsem to necítila, i nohy mi nešly, i proto byl jeden míč světovej a druhej lehce zkaženej."

Benešová snížila na 3:4, ale její boj proti "zdi" dokumentoval následující game: měla při svém podání devětkrát výhodu, přesto si servis pošesté v utkání prohrála. V následující hře odvrátila tři mečboly a šňůrou deseti míčů za sebou vyrovnala na 5:5. Obrat ale zastavily další její míče v síti či v autu a set ztratila 5:7.

Bammerová bude hrát ve finále od 15:00 proti turnajové jedničce Francesce Schiavoneové, která porazila Švýcarku Timeu Baczinszkou, hráčku postupující z kvalifikace, po boji 6:2, 4:6 a 7:5.

Tenisový turnaj žen ECM Prague Open (antuka, dotace 220.000 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Bammerová (2-Rak.) - Benešová (3-ČR) 6:0, 7:5, Schiavoneová (1-It.) - Bacsinczká (Švýc.) 6:2, 4:6, 7:5.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..