Stichův návrat na kurty trval v Hamburku jen 62 minut

HAMBURK

Návrat bývalého wimbledonského šampióna Michaela Sticha na kurty trval jen 62 minut. Čtyřicetiletý německý tenista prohrál spolu s krajanem Mischou Zverevem na turnaji v Hamburku v prvním kole čtyřhry před čtyřmi tisícovkami diváků se švédsko-australským párem Simon Aspelin, Paul Hanley 4:6 a 2:6.

Stich se na okruhu ATP představil poprvé od ukončení kariéry před dvanácti lety. Jako ředitel hamburského turnaje udělil sobě a jednadvacetiletému Zverevovi divokou kartu pro start ve čtyřhře. "S Mischou tady trénujeme už asi pět let. Tak nás napadlo, že bychom si mohli zkusit v Hamburku zahrát," řekl Stich.

Stich, který vyhrál Wimbledon v roce 1991 a celkem má na kontě 18 titulů, není jediným slavným tenistou, jenž se po ukončení kariéry krátce představil ve čtyřhře. Američan John McEnroe ale před třemi lety prožil úspěšnější návrat, když v 47 letech v San Jose spolu s Jonasem Björkmanem získal titul.