České tenistky se střetnou ve finále MS družstev do 14 let s USA

PROSTĚJOV

Mladé české tenistky Aneta Dvořáková a Petra Rohanová porazily v dnešním semifinále mistrovství světa družstev do čtrnácti let Rusko 2:1 a ve finále se střetnou s týmem USA, který obhajuje loňské prvenství. Naopak chlapcům se v semifinále tolik nedařilo a prohráli s Portugalskem 1:2. V utkání o třetí místo bude jejich soupeřem Japonsko, které podlehlo Španělsku 1:2.

Vítěznou semifinálovou cestu českých tenistek nastartovala Aneta Dvořáková, která si ve vyrovnaném třísetovém utkání poradila Viktorií Kanovou. Ve druhé dvouhře ale Petra Rohanová podlehla Julii Putincevové hladce 1:6, 2:6, když po celý zápas nedokázala najít na svou důraznější soupeřku vhodnou protizbraň. V rozhodující čtyřhře Dvořáková s Rohanovou po prohrané první sadě zmobilizovaly síly, zpřesnily hru na síti a soupeřkám už nedaly naději na zvrat.

Čeští tenisté vstoupili do semifinále nadějně, neboť hned v prvním zápase zdolal Marek Routa portugalského soupeře Rodolfa Pereiru naprosto hladce 6:1, 6:2. Jenže ve druhém duelu Robin Staněk po vyhraném prvním setu nezvládl tie-break a po něm ani koncovku třetího setu. V dramatické čtyřhře prohrál český pár rovněž po vyrovnaném průběhu 3:6, 6:3, 3:6.

Mistrovství světa tenisových družstev hráčů do 14 let v Prostějově:
Chlapci - semifinále:
Portugalsko - Česko 2:1 (Pereira - Routa 1:6, 0:6, Silva - Staněk 3:6, 7:6 (7:1), 6:4, Loureiro, Silva - Routa, Staněk 6:3, 3:6, 6:3), Španělsko - Japonsko 2:1.
Dívky - semifinále:
Česko - Rusko 2:1 (Dvořáková - Kanová 6:1, 2:6, 6:3, Rohanová - Putincevová 1:6, 2:6, Dvořáková, Rohanová - Kanová, Putincevová 4:6, 6:1, 6:2), USA - Japonsko 2:1.

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200