Šafářová postoupila v Torontu do druhého kola

TORONTO

Česká tenistka Lucie Šafářová postoupila do druhého kola silně obsazeného turnaje v Torontu. Dvaadvacetiletá hráčka, která musela absolvovat kvalifikaci, zdolala Estonku Kaiu Kanepiovou 6:4 a 7:6.

Lucie Šafářová na turnaji v Cincinnati

Prakticky stejným výsledkem skončilo jejich vzájemné utkání i v Los Angeles, kde se obě tenistky utkaly před dvěma týdny. Brněnská rodačka porazila letos Estonku již potřetí.

Do duelu v Kanadě však vstoupila špatně a prohrávala již 0:3. Od té doby hru zpřesnila a vývoj otočila. V dalším utkání ji čeká jedenáctá nasazená Ana Ivanovičová ze Srbska, se kterou zatím dvakrát prohrála.

Berdychovi vzdal v Cincinnati Gonzalez, Hernych vypadl

Tomáš Berdych postoupil do druhého kola tenisového turnaje série Masters v Cincinnati. V utkání proti Chilanovi Fernandu Gonzalezovi vyhrál první set 6:4, poté mu jeho soupeř vzdal. Berdychovým dalším soupeřem bude buď Ital Simone Bolelli, nebo Němec Philipp Petzschner.

Méně štěstí měl další český hráč Jan Hernych, kterého do dalšího kola nepustil Ital Andreas Seppi. Hernych s ním prohrál 6:3, 4:6 a 1:6. Přemožitel českého hráče vyzve v dalším kole Španěla Rafaela Nadala.

Tenista Jan Hernych na turnaji v Cincinnatifoto: ČTK/AP/David Kohl

Hernych přitom začal utkání lépe a v prvním setu dokonce vzal svému soupeři třikrát podání. Zlom nastal v desátém gamu druhé sady, kdy Hernych nedokázal odvrátit druhý setbol. V rozhodujícím dějství už na Itala, jemuž patří 45. pozice světového žebříčku, nestačil.

TORONTO
Dvouhra - 1. kolo:
Šafářová (ČR) - Kanepiová (Est.) 6:4, 7:6 (7:3), Ivanovičová (11-Srb.) - Rybáriková (SR) 2:6, 6:3, 6:2, Cibulková (16-SR) - Erraniová (It.) 6:4, 6:2, Kudrjavcevová (Rus.) - Coinová (Fr.) 2:6, 6:1, 7:6 (8:6), Razzanová (Fr.) - Makarovová (Rus.) 6:7 (3:7), 6:0, 6:2, Peerová (Izr.) - Niculescuová (Rum.) 6:4, 4:6, 7:6 (7:4), Čeng Ťie (Čína) - Vesninová (Rus.) 6:3, 6:2, Švedovová (Kaz.) - Hantuchová (SR) 7:6 (7:1), 7:6 (7:4).
2. kolo:
K. Bondarenková (Ukr.) - V. Williamsová (3-USA) 1:6, 7:5, 6:4.
CINCINNATI
Seppi (It.) - Hernych (ČR) 3:6, 6:4, 6:1, García-Lopez (Šp.) - Verdasco (11-Šp.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:4), Južnyj (Rus.) - Hanescu (Rum.) 7:5, 6:2, Melzer (Rak.) - Lopez (Šp.) 5:7, 7:6 (7:4), 7:6 (9:7).