Rubriky:

Tenis

Bryanovi vstoupí do dějin amerického tenisu

18. září 2003 11:31 - NEW YORK

Poprvé po sto letech se v daviscupovém týmu Spojených států objeví sourozenecká dvojice. Dvojčata Boba a Mika Bryanovy čeká v barážovém utkání se Slovenskem reprezentační premiéra ve čtyřhře. Úřadující vítězové French Open a první pár světového žebříčku tak naváže na bratry Roberta a George Werennovy, kteří nastoupili v roce 1903.

 

www.bryanbros.com

Součástí daviscupového týmu byli v roce 1983 i John a Patrick McEnroeovi. Současný kapitán amerického družstva Patrick ale tehdy v utkání s Irskem figuroval jen jako tréninkový partner a k žádnému zápasu nenastoupil. Pětadvacetileté bratry Bryanovy v Bratislavě doplní novopečený vítěz US Open Andy Roddick a další mladý talent James Blake. "Na Davis Cup jsme se opravdu těšili," přiznal o dvě minuty starší Bob, který hraje levou rukou. "Byl to náš velký cíl. Mysleli jsme na to už dlouho," dodal pravák Mike.

Bratři Bryanovi spolu pravidelně hrají na velkých turnajích od roku 1995,  a už o rok později vyhráli juniorskou čtyřhru na US Open. V seniorské kategorii se ale dlouho nemohli prosadit, vyjma několika menších turnajů nejvíce zaujali čtvrtfinálovou účastí na US Open 2000. Často je přitom v úspěšném rozjezdu zabrzdili čeští tenisté, tak jako v semifinále Wimbledonu 2001 Novák s Riklem, ve finále turnaje ve Washingtonu 2001 Damm s německým partnerem Davidem Prinosilem nebo ve čtvrtfinále French Open 2002 Cibulec s Indem Paesem. Leander Paes, tentokrát ale s Davidem Riklem byl i u porážky Bryanových ve čtvrtfinále letošního Wimbledonu. Jinak ale americkým bratřím letošní sezóna náramně vychází, na French Open získali první grandslamový titul, vyhráli turnaje v Barceloně,  Nottinghamu a Cincinnati a na US Open prohráli až ve finále.

ČTK, Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..