Ve finále kvalifikace o US Open jsou čtyři čeští tenisté

NEW YORK

Čtyři čeští tenisté budou ve finálovém dnu kvalifikace bojovat o postup do hlavního pavouka dvouhry na grandslamovém US Open. Po Evě Hrdinové a Barboře Záhlavové-Strýcové prošli do třetího kola ve čtvrtek také Klára Zakopalová a Lukáš Rosol.

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová

Zakopalová sice ztratila s Francouzkou Stephanií Cohenovou-Alorovou hladce první set v poměru 1:6, další dva ale získala 6:1 a 6:3. O start v hlavní soutěži si zahraje s Ukrajinkou Marijí Korytcevovou.

Rosol bude mít jako jediný český reprezentant možnost doplnit trio Radek Štěpánek, Tomáš Berdych a Jan Hernych. Také on musel zápas druhého kola otáčet, protože se Slovincem Lukou Gregorcem prohrál první set 4:6. Zbylé dva ale rozhodl ve svůj prospěch 6:3 a 6:4. Rosolovu poslední překážku představuje domácí Donald Young.

Naopak nad síly Andrey Hlaváčkové byla britská tenistka Elena Baltachaová, jež z pozice nasazené dvojky kvalifikačního turnaje porazila českou soupeřku 7:5 a 6:0.

Kvalifikace grandslamového US Open:
Muži - 2. kolo:
Rosol (ČR) - Gregorc (Slovin.) 4:6, 6:3, 6:4.
Ženy - 2. kolo:
Pivovarovová (Rus.) - Záhlavová (4-ČR) 7:6 (7:2), 7:5, Záhlavová-Strýcová (12-ČR) - El Tabakhová (Kan.) 6:0, 6:0, Hrdinová (ČR) - Rodinová (Rus.) 7:6 (7:0), 6:2, Zakopalová (13-ČR) - Cohenová-Alorová (Fr.) 1:6, 6:1, 6:3, Baltachaová (2-Brit.) - Hlaváčková (ČR) 7:5, 6:0.