Rubriky:

Tenis

Kvitová: Pekelně jsem se soustředila na každý míč

7. září 2009 08:24

Do postele se dostala až v půl třetí ráno, ale únava ji stejně nepřemohla. Petra Kvitová toho v noci na neděli moc nenaspala. A není se čemu divit. Devatenáctiletá tenistka se postarala o dosud největší senzaci US Open. Ve třetím kole odvrátila světové jedničce Dinaře Safinové tři mečboly a za 2 hodiny 34 minut Rusku fantasticky udolala 6:4, 2:6, 7:6.

 

Jeff Zelevansky, Reuters

Z kurtu jste odcházely se Safinovou krátce před jednou hodinou v noci, v té euforii jste ale nejspíš na spánek vůbec neměla pomyšlení. Je to tak?

To je pravda, usnout vůbec nešlo. Porazit světovou jedničku, to se nestává každý měsíc. Musela jsem to nějak vstřebat.

Safinová své dva předchozí zápasy otáčela ze stavu 0:1 na sety, nebála jste se po druhém setu, že vás potká stejný osud jako Rogowskou a Barroisovou?

Já byla v té třetí sadě ve strašném transu, soustředila jsem se pekelně na každý míč. Bylo to strašně náročné a hrozně jsem to prožívala.

Váš zápas měl začít v 19 hodin newyorského času a na jiném dvorci. Jak jste to brala, když jste se dozvěděla, že budete muset být na kurtu přes půlnoc?

Nebyla jsem z toho nadšená, ale Dinaře to přeložení zápasu nakonec vadilo víc. Já sice už „night session“ párkrát hrála, ale nikdy se nekončilo takhle pozdě.

Jak pak trávíte ten následující den? Trénujete, nebo je to jen odpočinek?

Poležím si trošku dýl, ale trénovat se musí, abych se rozhýbala. Určitě ale nebude chybět regenerace. Dalo mi to zabrat.

Prý se o vás také pokouší nějaké nachlazení...

To mám z klimatizace. Trošku mě pobolívá v krku a mám kašel. I na kurtu jsem se párkrát zakuckala.

U vás doma ve Fulneku způsobila vaše výhra poprask. Jaké máte zprávy?

Myslím, že většina našich známých toho moc nenaspala. Alespoň mi to říkala mamka i bráchové.

Postupem do 4. kola jste vyrovnala své grandslamové maximum z loňské Paříže. Ale teď ho můžete ještě vylepšit. Belgická soupeřka Wickmayerová je určitě hratelná, souhlasíte?

Máme spolu bilanci 1:1, naposled jsem s ní sice prohrála v Estorilu, ale to bylo na antuce. Na „hardu“ jsem ji porazila. Určitě taky nebude klidná. Vždyť půjde o čtvrtfinále US Open!

Máte už s koučem Davidem Kotyzou vymyšlenou taktiku?

To doladíme ještě během pondělka. Ale Yanina má vynikající servis a je hodně pohyblivá, dost toho uběhá. Zlepšila se... No uvidíme, jak se s tím srovná psychicky.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..