Rubriky:

Tenis

Čilič a Karlovič povedou Chorvaty v semifinále DC proti Česku

8. září 2009 16:18 - ZÁHŘEB

Záhřeb 8. září (ČTK) - Očekávanou čtveřici nominoval kapitán chorvatských tenistů Goran Prpič na semifinále Davisova poháru proti Česku. Na antuce v porečské hale Žatika bude příští týden od 18. do 20. září spoléhat především na dvojici Marin Čilič a Ivo Karlovič, které v nominaci doplňují Roko Karanušič a Lovro Zovko.

 

Nikola Solic, Reuters

Chorvaté, vítězové Davisova poháru z roku 2005, tak nastoupí ve stejné sestavě, v které v červenci ve čtvrtfinále vyřadili Američany. Dva body zařídil Čilič a třetí přidal dvoumetrový Karlovič.

Český kapitán Jaroslav Navrátil zvolil pětici Radek Štěpánek, Tomáš Berdych, Jan Hernych, Jan Hájek a Lukáš Dlouhý, která v neděli odletí do Poreče. Jednoho hráče Navrátil vyřadí před čtvrtečním losováním.

Vítěz tohoto utkání se v prosincovém finále střetne s lepším z dvojice Španělsko - Izrael. Španělé na utkání pod širým nebem na antuce v Murcii povolali i světovou trojku Rafaela Nadala, který se vrátil na kurty po zranění kolen. Pokud by kvůli komplikacím nakonec nemohl hrát, zaujal by jeho místo v nominaci Juan Carlos Ferrero.

Dále jsou ve španělském týmu, který vyhrál posledních 16 domácích zápasů, David Ferrer, Tommy Robredo a Feliciano Lopez.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..