Rubriky:

Tenis

Tenisté odletěli do Chorvatska pro tři body a postup do finále

13. září 2009 12:05 - PRAHA

S touhou využít obrovskou šanci a poprvé v historii samostatné republiky se probít do finále Davisova poháru v neděli odletěli čeští tenisté do Poreče, kde je od pátku do neděle čeká semifinále s Chorvatskem.

 

Michal Kamaryt, ČTK

S kapitánem Jaroslavem Navrátilem před polednem zamířili do slovinské Lublaně, odkud se na Istrii dopraví autobusem, Radek Štěpánek, Tomáš Berdych, Jan Hájek a Jan Hernych. Chyběl jen Lukáš Dlouhý. "Asi má bramborovou brigádu," vtipkoval Štěpánek na účet českého deblisty, který v New Yorku čeká na odložené finále čtyřhry US Open.

"Tu šanci (na výhru) cítíme a uděláme vše, abychom ji využili a mohli si zahrát finále," řekl Štěpánek na tiskové konferenci na letišti. "Je to pro nás obrovská výzva," podotkl Berdych.

Triumf v Davis Cupu získal jen tehdejší československý tým před 29 lety a Navrátilův výběr má šanci se k titulu přiblížit. "Jsme poprvé v semifinále a doufám, že už to dotáhneme až do konce. Nálada je dobrá a doufám, že formu potvrdíme v Chorvatsku," řekl kapitán.

Forma Čiliče Čechy neděsí

U Jaderského moře se bude hrát v hale a na antuce, kde letos Chorvaté porazili Chilany a také Američany. "Těším se na Chorvaty, moře si můžeme užít až potom. Jedeme se snažit urvat tři body, to je náš hlavní cíl. Důležité je, že jsme v pořádku," uvedl Štěpánek, který zaklepal na dřevo, že na rozdíl od čtvrtfinálového duelu s Argentinou v Ostravě ho netrápí zdraví a cítí formu.

Všichni čeští hráči už trénovali dva dny na antuce, aby si zvykali na přechod z amerických betonů na pomalejší povrch. Berdych s Hájkem hráli v Prostějově, Hernych v Praze a Štěpánek v Americe. "Zatím mi chutnala zelená antuka, ale ještě máme čtyři dny tréninku a není nic nového, že měníme povrchy během chvilky," řekl tenista.

Podle Berdycha bude záležet, jak si kdo na pomalý povrch zvykne. Nic prý nemusí znamenat například forma chorvatské jedničky Marina Čiliče, který na US Open vyřadil světovou dvojku Brita Andyho Murrayho. "Tady se bude forma odvíjet až od aktuálního stavu. Vše se smaže a začíná od začátku. Kdo si zvykne, tak bude hrát líp," řekl Berdych.

Tým podpoří okolo 800 fanoušků

Do Chorvatska se chystají minimálně tři české autobusy, jeden s bubeníky, takže tým podpoří okolo 800 fanoušků. Ti by mohli být konkurencí pro očekávané bouřlivé publikum v hale pro čtyři tisíce diváků ."Když jsem hrál v Záhřebu s Ančičem, tak byli hodně divocí," vzpomínal Hernych. "Američani říkali, že v létě tam ani nebylo plno a tak strašné to zase nebylo," zjistil Berdych od Jamese Blaka.

Už v neděli v podvečer tenisté poprvé vyzkoušejí halu při hodinovém tréninku. "To jsem docela rád," potěšilo kapitána, který má zatím klidné spaní. "Ale nervozita přijde, vždyť povedu tým v semifinále poprvé a šance je velká. Čeká nás kvalitní soupeř v hlučném prostředí, ale kluci jsou zkušení a věřím jim," řekl Navrátil.

Další čeští fanoušci, kteří chtějí podpořit tým a vědět, jak se hráči na zápas připravují, mohou sledovat internet. Na facebooku najdou stránky "czechdaviscuteam", kde se dozvědí aktuality.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..