Ulihrach nepřekvapil, jediný bod získal Novák

BANGKOK

Tenista Bohdan Ulihrach nezopakoval ve druhém utkání baráže Davisova poháru výkon Jiřího Nováka a prohrál s Thajcem Paradornem Srichaphanem ve třech setech. Poté, co v úvodní dvouhře Novák bez potíží porazil v Bangkoku Danaie Udomchokeho, je tak stav před sobotní čtyřhrou vyrovnaný 1:1.

Bohdan Ulihrach podlehl v baráži o Světovou skupinu Davisova poháru Thajci Srichaphanovi.

Novák v obou úvodních setech prohrával s běhavým a snaživým soupeřem 1:2, ale pak svého soupeře rozcupoval pěti gamy v řadě. V prvním setu český hráč neztratil při svém podání ani fiftýn a v jednu chvíli vyhrál čtrnáct výměn za sebou. Také ve druhé sadě jasně kontroloval hru.

Třetí set již přinesl vyrovnanější klání. Oba hráči si udrželi podání a domácí příznivci vycítili šanci. Navíc, když Novákovi trochu odešel bekhend. Ve zkrácené hře ale český reprezentant dominoval a výhrou 7:1 nepřipustil se 187. hráčem žebříčku ATP drama. Mečbol proměnil vítězným forhendem po lajně a zápas vyhrál za hodinu a 38 minut.

Osmadvacetiletý Novák vyhrál v Davis Cupu sedmou dvouhru po sobě. V duelu s Udomchokem nečelil jedinému brejkbolu a sám vzal soupeři servis celkem čtyřikrát. Dal sedm es, dopustil se jediné dvojchyby a neztrácel čas cestou za povinným prvním bodem.

Ulihrach vyvzdoroval dva tie-breaky

Ve druhé dnešní dvouhře nastoupili Bohdan Ulihrach proti thajské jedničce a jedenáctému hráči světového žebříčku Paradornu Srichaphanovi. Ulihrach v prvním setu držel s domácím tenistou krok, soupeři si navzájem příliš nepovolili a o vítězi úvodní sady tak rozhodl až tie-break, v němž se dařilo lépe thajskému hráči.

Druhý set byl z pohledu výborně servírujícího Srichaphana jasnou záležitostí, český tenista vyhrál pouhé dvě hry. Ve třetí sadě se zdálo, že Ulihrach zvedá hlavu, o vítězi opět rozhodovala zkrácená hra. V té se však opět radoval thajský tenista.

Stav barážového utkání o udržení ve Světové skupině Davisova poháru mezi Thajskem a Českem je před čtyřhrou nerozhodný 1:1. V sobotním duelu se v Bangkoku nastoupí David Rikl s Jiřím Novákem proti Narathornu Srichaphanovi s Attapolem Rithiwattanapongem. Nedělní program zahájí jedničky Novák s Paradornem Srichaphanem a po nich by se měli střetnout Ulihrach s Udomchokem, ale kapitáni mají možnost hráče vyměnit.

Baráž o udržení
Thajsko - ČR 1:1 (po úvodních dvouhrách)
Udomchoke - Novák 2:6, 2:6, 6:7 (1:7)
Statistika
Esa: 6:7. Dvojchyby: 7:1. Získané brejky: 0 z 0/4 z 11. Celkem získaných míčů: 67:103. Čas: 1:38 hod.
Srichaphan - Ulihrach 7:6 (7:2), 6:2, 7:6 (7:4)
Statistika
Esa: 12:0. Dvojchyby: 4:7. Získané brejky: 2 ze 4/0 ze 4. Celkem získaných míčů: 106:94. Čas: 2:04 hod.