Rubriky:

Tenis

Štěpánkovi se o barcelonském duelu Davis Cupu už i zdá

26. října 2009 09:09 - PRAHA

Necelých šest týdnů a vypukne tenisová událost, na kterou čeští fanoušci čekali dlouhých 29 let a někteří už dokonce ani nevěřili, že se jí vůbec dožijí. Finále Davis Cupu se Španělskem v barcelonské aréně Sant Jordi začne 4. prosince.

 

Petr Sznapka, ČTK

„Musím přiznat, že už se mi o tom i zdá,“ prohlásil s vážnou tváří Radek Štěpánek. Právě jeho návrat do týmu v roce 2007 rozpoutal českou daviscupovou revoluci. I bývalá světová jednička Rafael Nadal obezřetně volí slova, když hodnotí finálové soky. „Berdych i Štěpánek jsou vyrovnaní hráči. Navíc tvoří sehraného debla,“ varoval Nadal.

Ačkoli španělského „stachanovce“ celou sezónu sužovala zranění, naplánoval si na závěr roku maximum startů a nevynechá ani londýnský Turnaj mistrů. V tom vidí někteří šanci. Mohl by se zase zranit... „Já si ale myslím, že v Barceloně nastoupí v plné formě,“ pravil Štěpánek. V pátek si nechal v servisu prohlédnout své BMW, v němž o víkendu vyrazil na turnaj do Vídně. Tam však bude chybět Tomáš Berdych, jenž z asijského turné přiletěl s bolavým kolenem.

„Je to spíš z preventivních důvodů. Na další turnaje do Basileje a Paříže bude Tomáš určitě v pořádku,“ ujišťoval mluvčí České sportovní Karel Tejkal. Sedmnáctitisícová aréna Sant Jordi před startem finále uvidí v listopadu koncerty britských kapel Depeche Mode a Muse. Až pak se začnou do haly navážet metráky červené antuky pro složitou přípravu kurtu.

Ačkoli mezi koncem turnajové sezóny a startem finále uplynou dva týdny, Štěpánek se nebojí, že by formu někde poztrácel.

„Je to jeden z vrcholů mojí kariéry, připravím se výborně. A že přiletím do Barcelony z Floridy? Na všechny Davis Cupy jsem létal z Ameriky. A jak to dopadlo?“

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..