Rubriky:

Tenis

České tenisty čeká příští rok Španělsko

25. září 2003 13:44 - LONDÝN

Čeští tenisté budou hrát v příštím roce v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru doma proti Španělsku, druhému nasazenému týmu a letošnímu finalistovi prestižní týmové soutěže mužů. Rozhodl o tom dnešní londýnský los. Utkání je na programu od 6. do 8. února. Čeští tenisté se udrželi mezi elitou díky víkendovému vítězství 4:1 v Thajsku.

 

ČTK/AP

Druhý letošní finalista a nejvýše nasazený tým Austrálie nastoupí za rok na domácím kurtu proti Švédsku. Američané budou hostit Rakousko, doma bude proti Maroku hrát také Argentina a Švýcarsko pojede do Rumunska.

Jak kapitán Cyril Suk, tak i tenista Radek Štěpánek měli Španělsko jako svůj tip. "Ale to neznamená, že bych si ho přál. Byl to jen tip," upozornil z americké Floridy v rozhovoru pro ČTK Suk. V elitní osmičce není podle jeho slov slabý tým. "Takže je úplně jedno, koho jsme dostali. "Pozitivní je, že hrajeme doma a budeme mít možnost výběru povrchu," vyzdvihl.

Vzájemné zápasy
1972 Barcelona Španělsko vs. ČSSR 3:2 Evropa zóna B, finále
1971 Praha ČSSR vs. Španělsko 3:2 Evropa zóna A, finále
1965 Praha Španělsko vs. ČSSR 4:1 Evropa semifinále
1931 Praha ČSR vs. Španělsko 3:2 Evropa první kolo

V Ostravě se hrát nebude

Místo a povrch musí vedení českého týmu nahlásit v průběhu prvního prosincového týdne. V dějišti několika minulých zápasů daviscupového týmu v Ostravě se však duel konat nemůže, neboť hala ve Vítkovicích prochází přestavbou kvůli hokejovému MS. A stánek v Porubě využívají ostravští extraligoví hokejisté.

"Vybrané místo musí mít kvalitní zázemí, špičkové hotely a vše musí být dobře dostupné z letiště," vypočítal aspekty pro výběr manažer týmu Vladimír Šafařík, který už má nějaké nabídky. "Zápas to určitě bude atraktivní, ale ze sportovního hlediska hodně těžký," dodal.

Antuka není rozhodující

Podle Suka již neplatí, že Španělé jsou výhradně antukoví specialisté. "Dokázal to Ferrero finálovou účastí na US Open. Hrají výborně všude, umějí podávat. Navíc mají pět až šest hráčů na výběr," vypočítal výhody soupeře Suk. "A je to bojovný tým, jen debla mají slabšího," doplnil kouč.

Harmonogram Davisova poháru 2004
První kolo 6. až 8. února
Čtvrtfinále 9. až 11. dubna
Semifinále 24. až 26. září 
Finále 3. až 5. prosince 

Štěpánek si je vědom, že v únoru bude favoritem soupeř. "Ale máme výhodu domácího prostředí a určitě nebudeme mít co ztratit. To jsou naše velké výhody," vypočítal české devizy. "Musíme najít rychlý povrch, aby míč moc neskákal, spíš klouzal," navrhoval už dnes kapitán Suk.

Štěpánek, který se potýkal v minulých týdnech se zraněním zad a se streptokokem, hrál během své kariéry s Ferrerem, Costou a Corretjou. "Sice jsem všechno prohrál, ale bylo to na antuce, na níž se Španělé narodili," podotkl hráč, který už po potížích opět trénuje a měl by se objevit na turnaji v Lyonu.

Dvojice pro první kolo Davisva poháru 2004:
Česko vs. Španělsko (s)
Austrálie (s) vs. Švédsko
USA (s) vs. Rakousko
Rusko (s) vs. Bělorusko
Argentina (s) vs. Maroko
Rumunsko vs. Švýcarsko (s)
Chorvatsko vs. Francie (s)
Kanada vs. Nizozemsko (s)
Poznámka: (s) - nasazené týmy

ČTK, Novinky

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..