Rubriky:

Tenis

Kaderku se v čele tenisového svazu asi pokusí vystřídat Kožušník

2. ledna 2010 11:30 - PRAHA

Iva Kaderku se v čele Českého tenisového svazu zřejmě pokusí vystřídat europoslanec Edvard Kožušník, prezident České asociace plážového tenisu. Ke kandidatuře ho prý vybídli tenisté. Kožušník v sobotu bez dalších podrobností oznámil, že kandidaturu zvažuje a chystá Projekt pro český tenis.

"Před Vánoci za mnou přišli tenisté, abych kandidoval na prezidenta místo Iva Kaderky. Vážně to zvažuji. Připravuji Projekt pro český tenis," oznámil Kožušník na svém webu.

Kaderka je prezidentem tenisového svazu už v třetím čtyřletém funkčním období, do kterého byl zvolen prakticky jednomyslně v únoru 2006. Za hlavní priority tehdy označil pokračování podpory mladé tenisové generace nebo návrat reprezentačního týmu do elitní skupiny Davisova poháru. Čeští hráči se loni dokázali probojovat až do finále DC.

Prezidentskou funkci v tenisovém svazu převzal Kaderka v roce 1998, kdy ve volbách porazil svého předchůdce Jana Kodeše. Právě s ním ani s dalšími bývalými špičkovými hráči nemá Kaderka právě nejlepší vztahy. Naposledy kvůli způsobu pozvání odmítli jet na daviscupové finále čeští vítězové poháru z roku 1980.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..