Rubriky:

Tenis

Pála zatím počítá pro Fed Cup s Německem se šesti tenistkami

14. ledna 2010 15:50 - BRNO

Kapitán českých tenistek Petr Pála počítá pro únorové utkání prvního kola Světové skupiny Fed Cupu proti Německu se šesticí Lucie Šafářová, Petra Kvitová, Iveta Benešová, Květa Peschkeová, Lucie Hradecká a Barbora Strýcová-Záhlavová. Užší nominaci určí po prvním týdnu Australian Open, kde uvidí všechny hráčky v akci.

"Se všemi tenistkami jsme osobně mluvil a chtějí reprezentovat," řekl ve čtvrtek Pála prostřednictvím telemostu z Austrálie na tiskové konferenci v Brně. V jeho plánech figuruje i Benešová, která po loňské porážce v semifinále s USA 2:3 v brněnské hale Rondo prohlásila, že už ve Fed Cupu nechce startovat. "Tento výrok byl výsledkem jejího zklamání bezprostředně po porážce. Nyní mi i Iveta potvrdila, že má zájem znovu hrát," uvedl Pála.

Před utkáním s Německem, které se bude hrát 6. a 7. února, sleduje i soupeřky. "Viděl jsem v Hopmanově poháru Sabinu Lisickou a předtím také Andreu Petkovicovou. Obě jsou velice dobře fyzicky připravené. Ovšem Fed Cup má svoje zákonitosti," řekl Pála. "Doufám, že si tenistky po návratu z Austrálie rychle zvyknou na nový povrch," prohlásil.

Povrch by měl vyhovovat

Zápas se bude hrát na Brněnském výstavišti na zcela novém taraflexovém povrchu, který bude sloužit i při Davisově poháru. "Nový povrch je podobný stávajícímu, pouze má fialově modré zabarvení a je středně rychlý. Měl by našim tenistům vyhovovat," řekl Vladimír Šafařík, ředitel společnosti České sportovní, která má organizaci na starosti.

"Jsme rádi, že se vracíme do veletržního prostoru, který slouží tenisu lépe než hala Rondo," uvedl majitel České sportovní Miroslav Černošek. Tenistky si pochvalují hlavně těsné sousedství hotelu s hrací plochou, díky němuž odpadají přesuny.

Mobilní tribuny budou mít opět kapacitu pro 3800 diváků. Od pondělí jsou v předprodeji na internetových stránkách ticketportal.cz vstupenky. Jednodenní stojí 290 Kč a vstupenka na oba dny 490 Kč.

Losování zápasů se uskuteční v pátek 5. února ve 13:30 na Nové radnici v Brně. V sobotu 6. února jsou na programu od 13:00 dvě dvouhry, v neděli 7. února od 12:00 dvě dvouhry a na závěr čtyřhra.

České tenistky mají od středy i svůj profil na facebooku, kam se za první den přihlásilo 250 fanoušků.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..