Rubriky:

Tenis

Legendární Ivan Lendl se vrací na kurty! Zahraje si exhibici

3. února 2010 11:38 - PRAHA

Dlouhých šestnáct let museli fanoušci Ivana Lendla čekat na den, kdy se vítěz osmi grandslamů opět představí na kurtech. Bývalá světová jednička se nyní rozhodla, že se v dubnu zúčastní tenisové exhibice v zábavním centru Boardwalk Hall v Atlantic City. Lendlovým soupeřem bude další tenisová legenda - Mats Wilander.

V druhém zápase proti sobě nastoupí Andy Roddick, vítěz US Open 2003 a Marat Safin, držitel dvou grandslamových titulů, který před pár měsíci ukončil aktivní kariéru. Účastníky třetího exhibičního zápasu oznámí pořadatelé později. Celou akci by měla moderovat další tenisová hvězda - Venus Williamsová.

"Nemyslím si, že by měl někdo takové iluze, že bude doufat, že s Matsem předvedeme stejné výkony jako Marat Safin a Andy Roddick. Můžu ale slíbit, že ani jeden z nás nebude chtít prohrát," řekl Ivan Lendl na stránkách pressofatlanticcity.com. Zápas se bude hrát na jeden set.

"Jsme moc rádi, jaké se nám podařilo získat hosty. Bude to jedinečná událost. Představí se zde čtyři vítězové US Open," pochvaloval si Jerry Solomon, předseda společnosti, která akci pořádá.

Ivan Lendl během své kariéry vyhrál dvakrát Australian Open, třikrát French Open a třikrát US Open. S tenisem skončil v roce 1994 kvůli bolavým zádům. Je otcem pěti dcer a ve volném čase se věnuje golfu. Zanedlouho padesátiletý Lendl byl v roce 2001 uveden do tenisové Síně slávy.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..