Kvitová postoupila v Memphisu přes Kanepiovou do semifinále

Tenistka Petra Kvitová postoupila přes třetí nasazenou Kaiu Kanepiovou do semifinále turnaje v Memphisu. Estonskou soupeřku ve čtvrtek porazila po setech 1:6, 6:3 a 7:6. O postup do finále si zahraje s vítězkou duelu mezi nejvýše nasazenou Marií Šarapovovou a Britkou Elenou Baltachaovou.

Česká tenistka Petra Kvitová

Kvitová prohrála s Kanepiovou oba předchozí duely a ani tentokrát nezačala dobře. V prvním setu ztratila dvakrát servis a uhrála jediný game. Ani Estonka však nepodávala dobře a devatenáctiletá rodačka z Bílovce toho využila k vyrovnání po zisku druhé sady 6:3.

V rozhodujícím dějství musela Kvitová za stavu 4:5 odvrátit při vlastním servisu mečbol, nakonec ale dokázala set dotáhnout do tie-breaku a v něm soupeřce nepovolila uhrát ani jeden míč.