Rubriky:

Tenis

Rochuse ničila hlučnost českých diváků, Berdych je chválil

5. března 2010 17:40 - BREE
(Aktualizováno: 5. března 2010 17:40)

Poněkud s nelibostí nesla v pátek belgická tenisová jednička Olivier Rochus místy dost bouřlivé fandění zhruba tří desítek českých fanoušků. Naopak Tomáš Berdych, který Rochuse v prvním utkání zápasu Davisova poháru jasně porazil 6:3, 6:0 a 6:4, byl s přítomností českého živlu v hledišti malé haly v Bree nadmíru spokojený.

 

Sebastien Pirlet, Reuters

"Je skvělé, když z hlediště slyšíte české hlasy," podotkl po utkání evidentně spokojený český tenista, který týmu přinesl první bod. Jenže slyšet nebylo od Čechů v hledišti, jejichž většina na severovýchod Belgie dorazila z Prostějova, jen skandování a potlesk, ale i bubny, houkačky a sirény.

Právě na ty si stěžoval Rochus, kterého ničily hlavně v úvodu zápasu. "To jsem snad nikdy nezažil," podotkl. Tak hluční podle něj snad nebyli Češi ani při minulém vzájemném utkání předloni v Ostravě. "Tihle chlapíci s námi jezdí skoro na každý zápas," prohlásil naopak s úsměvem Berdych. "Je to super," podotkl český tenista, kterého se belgičtí novináři v nadsázce ptali, jestli si je platí. "Ne, my nemusíme," prohlásil.

"Jezdíme vždycky, snad kromě Ruska. Naděláme si a jedem," řekl jeden z fanoušků, který se představil jako Libor. "Mně to přišlo normální. Oni taky mají sirény, jen je míň používají," všiml si jeho kolega Zdeněk, který byl stejně jako valná většina skupiny oblečen do českého dresu.

Berdycha trochu zarazila Rochusova kritická slova na adresu hlučných českých fandů. "Bych ho chtěl vidět ve Španělsku, tam teprve byl rachot," připomněl Berdych loňské finále Davisova poháru, v němž Češi nakonec v Madridu podlehli týmu v čele s Rafaelem Nadalem. "Za sebe můžu říct, že jsem rád, že se ty lidi přijeli podívat a podpořit nás," doplnil Berdych.

Hala v Bree, což je mimo jiné rodiště slavné belgické tenistky Kim Clijstersové, má kapacitu přes 3500 diváků. Zaplněna byla ale maximálně ze třetiny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..