Rubriky:

Tenis

Tenistky dorazily do Říma o půlnoci, už poprvé trénovaly

19. dubna 2010 16:54 - ŘÍM

O půlnoci se ubytovaly v hotelu a dnes dopoledne již poprvé dvoufázově trénovaly na římské antuce. České tenistky se rychle oklepaly z 1308 kilometrů dlouhé cesty auty z Prahy do Itálie a na stadionu Foro Italico, kde je o víkendu čeká semifinále s domácími obhájkyněmi titulu, si vyzkoušely antuku na dvorci "pod dohledem" osmi antických soch umístěných nad tribunami.

 

David W Cerny, Reuters

Lucie Šafářová, Petra Kvitová a Lucie Hradecká necítily únavu po nezvyklém přesunu, který musely absolvovat kvůli erupci islandské sopky a následně zastavenému leteckému provozu. "Je to dobrý, jsme nadšené, že jsme už tady," uvedla Šafářová na facebooku týmu.

Samotná cesta proběhla bez problémů, jízdu nenarušila ani průtrž mračen nad Brennerským průsmykem. O řízení se staral mužský realizační tým včetně kapitána. "Nechaly jsme to zkušenějším," řekla Hradecká. "Cesta utekla hodně rychle, byla docela sranda," doplnila Kvitová.

První trénink trval hodinu a půl a kapitána Petra Pálu potěšilo, s jakou energií jeho svěřenkyně hrály. "Až jsem byl překvapený, jak byly čerstvé, jak se na nich cesta neprojevila," pronesl Pála.

V římském tenisovém areálu si spolu zahrály všechny hráčky dohromady dopoledne a po obědě je čekal další trénink, aby si co nejrychleji zvykly na antuku. "Je dobrá, ale myslíme si, že to bude ještě pomalejší," řekla Kvitová. "Kurt je docela tvrdý, ale na víkend ho zpomalí," mínil Pála.

Zatím chybí deblistka Květa Peschkeová, která se k českým tenistkám přidá v úterý. Do Říma přicestuje z Berlína.

V podvečer hráčky čekala ještě jedna povinnost. U příležitosti Fed Cupu se koná tradičně banket pro hráčky a oba týmy. "Takže musíme vyrazit někam nakoupit něco, aby nám to slušelo," poznamenala Šafářová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..