Rubriky:

Tenis

Vítězové wimbledonské dvouhry si vydělají milión liber

20. dubna 2010 13:46 - LONDÝN

Rovný milión liber (v přepočtu 28,842 343 korun) získají letošní vítězové dvouhry mužů i žen ve Wimbledonu. Je to o sto padesát tisíc liber více než před rokem. Organizátoři slavného turnaje na trávě v All England Clubu v úterý oznámili opětovné navýšení celkové dotace na 13,725 000 liber.

 

Stefan Wermuth, Reuters

"Wimbledon je součástí tvrdého konkurenčního světového trhu a hráči vytvářejí jeho hodnotu. Je proto důležité jim nabídnout odměny, které reflektují prestiž podniku a jsou pro ně férové," řekl šéf klubu Tim Phillips. Agentura AP navíc upozornila, že se pořadatelé zároveň snaží vyrovnat propad libry vůči americkému dolaru a euru.

Loni dotace turnaje činila 12,550 miliónu liber. Za posledních deset let celkový objem finančních prostředků na odměny stoupl o více než pět miliónů liber a odměna pro vítěze dvouhry mužů je dvojnásobná. V roce 2001 si Chorvat Goran Ivaniševič vydělal půl miliónu liber.

Letos se turnaj uskuteční od 21. června do 4. července. Poražený v prvním kole si vydělá 11 250 liber (324 664 korun).

Tituly budou obhajovat Švýcar Roger Federer, šestinásobný král turnaje, a mezi ženami americká tenistka Serena Williamsová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..