Rubriky:

Tenis

Nejlepší ženský deblový pár Blacková-Huberová se rozpadl

27. dubna 2010 09:17 - PRAHA

Tenisový svět přišel o nejlepší ženský deblový pár současnosti. Cara Blacková ze Zimbabwe a Jihoafričanka s americkým pasem Liezel Huberová budou hrát s novými partnerkami. "Cara a já si dáme pauzu a už nebudeme stálými deblovými partnerkami," uvedla na oficiálním webu Americké tenisové asociace třiatřicetiletá Huberová.

 

Dave Martin, ČTK/AP

"Nebuďte překvapeni, když nás v příštích měsících uvidíte hrát s někým jiným. Rozhodování pro nás obě nebylo jednoduché. Naše spolupráce byla skvělá. Ale obě chceme být ještě lepšími hráčkami a přestávka tak pro nás bude nejlepším řešením. Možná se k sobě jednou vrátíme, možná ne. Uvidíme," uvedla dál Liezel Huberová.

Během svého společného působení získal deblový pár Blacková-Huberová osmadvacet turnajových titulů, z toho čtyři grandslamy. První společný grandslam  tenistky získaly v roce 2005 ve Wimbledonu. V roce 2007 vyhrály Australian Open a znovu opanovaly Wimbledon. O rok později se pak radovaly z trofeje na US Open.

Již tento týden se obě hráčky objeví na turnaji v německém Stuttgartu. Zatímco Huberová se představí po boku srbské tenistky Jeleny Jankovičové, jednatřicetiletá Blacková si čtyřhru zahraje s Izraelkou Šahar Peerovou.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..