Berdych nezvládl tříhodinovou bitvu. V Římě končí, prohrál s Wawrinkou

ŘÍM

Tenista Tomáš Berdych se loučí s turnajem Masters v Římě již ve druhém kole. Po tříhodinové bitvě nestačil na Švýcara Stanislase Wawrinku, s nímž prohrál 6:2, 3:6 a 6:7. V úvodu utkání Berdych potvrzoval lepší vzájemnou bilanci s Wawrinkou, ale od druhé sady soupeřil vylepšil servis a Berdych ztrácel. Soupeřem Švýcara v dalším kole bude Švéd Robin Söderling.

Český tenista Tomáš Berdych

Čtyřiadvacetiletý Berdych v šesti předchozích duelech Wawrinku čtyřikrát porazil a také sedmé klání začal výborně. Třikrát vzal Švýcarovi v prvním setu podání a zdálo se, že si hladce dokráčí pro postup. Jenže od druhého setu Wawrinka přitlačil na servisu a proměnil brejkbol v osmé hře.

Třetí sada se proměnila v dlouhou tahanici, v níž se rozhodovalo až v samotném závěru ve zkrácené hře. Berdych v tie-breaku odpověděl na Švýcarův únik do vedení 4:2 i na pozdější vedení 6:4 a dokázal zápas zdramatizovat. Třetí mečbol už ale neodvrátil.

V suverénních výkonech na antuce pokračuje bývalá světová jednička Rafael Nadal. Ten povolil Němci Philippu Kohlschreiberovi jen čtyři gamy a vyhrál 6:1, 6:3.

Tenisový turnaj mužů série Masters v Římě (antuka, dotace 2,750.000 eur):
Dvouhra - 2. kolo:
Wawrinka (Švýc.) - Berdych (10-ČR) 2:6, 6:3, 7:6 (8:6), Nadal (3-Šp.) - Kohlschreiber (Něm.) 6:1, 6:3, Söderling (5-Švéd.) - Lorenzi (It.) 6:1, 7:5, Giraldo (Kol.) - Llodra (Fr.) 6:3, 6:2, García-Lopez (Šp.) - Hewitt (Austr.) 6:2, 6:3, Volandri (It.) - Benneteau (Fr.) 6:2, 6:0.

4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 Bejlek - Blinkovová 4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 konec
20240424T19 : 45:00+0200