Rubriky:

Tenis

Tenis v metropoli nekončí. ECM Prague Open střídá Sparta Prague Open

5. května 2010 16:49 - PRAHA

Ženský tenisový turnaj ECM Prague Open se letos z finančních důvodů uskuteční naposledy. Praha však o tenis na světové úrovni nepřijde, protože už o tomto víkendu se rozehraje 1. ročník nově vzniklého turnaje - Sparta Parague Open.

 

Igor Šefr, ČTK

"Praha nemůže být bez tenisového turnaje. A tak, když jsem se dozvěděl o blížícím se konci ECM Prague Open, rozjel jsem se do Prostějova za Miroslavem Černoškem ze společnosti Česká sportovní, abychom něco vymysleli," řekl na úvod středeční tiskové konference prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

"Dohodli jsme se na podrobnostech a nakonec budeme pokračovat v tradici pořádání pražského turnaje," dodal Kaderka. Nově vzniklý ženský turnaj Sparta Prague Open je součástí ženského okruhu ITF. První ročník tohoto mezinárodního turnaje začne již tuto sobotu 8. května kvalifikacemi na kurtech TK Sparta Praha.

Hlavní soutěž je pak na programu od úterý 11. května. Nasazenou jedničkou je česká fedcupová reprezentankta Lucie Hradecká, dvojkou pak Sandra Záhlavová. Z dalších českých hráček by se v turnaji měla představit Eva Hrdinová a Petra Cetkovská. Do soutěže se přihlásila i bývala světová čtyřka Jelena Dokičová.

Ambasadorkou nově vzniklého turnaje je čtyřnásobná grandslamová vítězka Hana Mandlíková. Dotace Sparta Prague Open je 50 tisíc dolarů.

vef, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..