Rubriky:

Tenis

Tenisová dvojčata Bryanova dělí jeden deblový titul od rekordu

17. května 2010 15:23 - MADRID

Dvojčata Boba a Mika Bryanovy dělí jedna výhra od rekordního počtu společných titulů na okruhu ATP. Nedělním triumfem v Madridu získali američtí tenisté 61 deblový vavřín, čímž vyrovnali australské "Woodies" - Todda Woodbridge a Marka Woodforda.

"Máme před sebou hodně šancí, jak dvaašedesátý titul získat, ale nejlepší by to bylo na grandslamu," řekl Bob Bryan na webu ATP týden před pařížským Roland Garros. Pak by přicházel v úvahu Wimbledon.

V počtu grandslamových titulů Bryanovi ještě za Woodfordem s Woodrbidgem lehce zaostávají. Američané jich mají osm (čtyřikrát vyhráli Australian Open), Australané dosáhli na jedenáct.

"Woodies byli fantastičtí," řekl Mike Bryan. "Hráli krásnou chytrou čtyřhru a je pro nás poctou, že se s nimi můžeme dělit rekord. Ale jinak to nejde porovnávat, jsme úplně jiná dvojice," doplnil Bob, že Australané byli jejich idoly a hodně se od nich naučili.

Bryanovi získali první společný titul v roce 2001 v Memphisu a pak vyhráli v sezoně ještě třikrát. Od té doby zvítězí ročně minimálně na pěti turnajích. Nejlepší sezonu prožili před třemi lety, kdy nenašili přemožitele na 11 akcích a navíc slavili výhru v Davis Cupu. V letošní sezoně už mají minimum splněno, Madrid byl už jejich pátý titul.

Českým rekordmanem v počtu titulů ve čtyřhře na turnajích ATP je někdejší deblová světová jednička Tomáš Šmíd. Ten s různými partnery vyhrál celkem 55 turnajů, nejvíce s Pavlem Složilem (17).

Nejvíce titulů ve čtyřhře v open éře (od roku 1968):
1. Woodbridge, Woodforde (Austr.) a B. Bryan, M. Bryan (USA) shodně 61, 3. Fleming, J. McEnroe (USA) a B. Hewitt, McMillan (Austr./JAR) shodně 57.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..