Rubriky:

Tenis

Fenomenální sjezdař Miller se po letech vrátil na tenisové kurty

4. června 2010 09:24 - HONOLULU

Americký sjezdař Bode Miller v dětství trávil spoustu času na tenisových kurtech a nyní se pokusil o comeback. Přihlásil se do regionální kvalifikace na grandslamové US Open, která se konala na Havajských ostrovech, hned v prvním kole však nestačil po výsledku 2:6, 4:6 na Erika Nelsona-Kortlanda.

 

Stefano Rellandini , Reuters

Olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa však z prohry velkou vědu nedělal. "Neměl jsem čas se připravit na hráče, který stejně jako já v dětství odpálí tisíce míčků. Když netrénujete, nemáte ani důvod k nějakým očekáváním," řekl dvaatřicetiletý lyžař.

Millerova tenisová kariéra vyvrcholila středoškolským titulem státu Maine. Jako syn rodičů, kteří vedli tenisovou akademii v Eastonu, byl na kurtech denně. Nyní po letech přijal možnost od Americké asociace USTA zahrát si kvalifikaci na US Open.

"Mezi sety jsem umíral" 

Kromě rozehraného soupeře trápilo Millera i velké horko, na které ze zasněžených svahů rozhodně není zvyklý. "Mezi sety jsem umíral. Nemohl jsem dýchat ani se soustředit," komentoval prostředí na Havaji lyžařský dobrodruh.

Asociace USTA klade důraz na to, že US Open je otevřené skutečně všem, a nabízí jedno volné místo v hlavní soutěži pro vítěze kvalifikačního cyklu. Pokud však chtěl vážně Miller pomýšlet na účast ve slavném turnaji, musel by přehrát na Havaji ještě další čtyři soupeře a pak vyhrát i další fázi kvalifikace v Atlantě.

"Je to skvělý koncept a já si mohl po olympiádě a Světovém poháru zase oživit svou soutěživost. Tenis byl vždycky součástí mého života," dodal Miller.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..