Antukový král Nadal lehce zvládl přechod na travnatý povrch

LONDÝN

Vítězná série staronové světové jedničky Rafaela Nadala neskončila ani po přechodu na trávu. Čtyřiadvacetiletý španělský tenista porazil ve svém prvním duelu v londýnském Queen's Clubu brazilského soupeře Marcose Daniela hladce 6:2, 6:2 a vyhrál 23. zápas v řadě.

Rafael Nadal se po antukové sezóně zaměřuje na travnatý povrch.

Nadal si ve středu zahrál první soutěžní utkání na trávě téměř po dvou letech od vítězství nad Rogerem Federerem ve finále Wimbledonu. Deset dnů po triumfu na antukovém Roland Garros nerozhodila Nadala ani zhruba čtvrthodinová dešťová přestávka a zápas ukončil po 53 minutách.

Sedminásobný grandslamový vítěz Nadal vyhrál turnaj v Queen's Clubu před dvěma lety, loni ho stejně jako svůj wimbledonský triumf neobhajoval kvůli problémům s koleny.

Tenisový turnaj mužů v Londýně (tráva, dotace 713 950 eur)
Dvouhra - 2. kolo
Nadal (1-Šp.) - Daniel (Braz.) 6:2, 6:2, F. López (8-Šp.) - Dimitrov (Bul.) 6:2, 6:4, Benneteau (9-Fr.) - Anderson (JAR) 7:5, 6:3, Fish (USA) - Giraldo (13-Kol.) 7:6 (7:5), 6:2, Sela (14-Izr.) - Muller (Luc.) 7:5, 6:2, Istomin (16-Uzb.) - Brown (Jam.) 7:6 (9:7), 6:4, Djokovič (2-Srb.) - Lorenzi (It.) 6:3, 6:3, Querrey (7-USA) - Ginepri (USA) 7:6 (7:4), 6:2, Granollers (Šp.) - Gicquel (Fr.) 6:1, 6:4, Llodra (Fr.) - Levine (USA) 6:4, 6:2.