Rubriky:

Tenis

Dvaačtyřicetiletý tenista Muster bude po 11 letech hrát na ATP Tour

16. června 2010 11:49 - VÍDEŇ

Jedenáct let po svém posledním představení na ATP Tour se bývalý nejlepší hráč světa Thomas Muster opět poměří s profesionálními tenisty. Dvaačtyřicetiletý vítěz Roland Garros 1995 se přihlásil na challenger v německém Braunschweigu, jenž se hraje koncem června.

Nejúspěšnější rakouský tenista všech dob, který nikdy oficiálně neukončil kariéru, působil v minulých letech na seniorské Champions Tour. Na challenger v Německu se přihlásil do kvalifikace dvouhry i čtyřhry.

"Rozhodně se ale nejedná o návrat na ATP Tour," řekl serveru diepresse.com Musterův manažer Herwig Straka. Vítěz 44 turnajů ATP plánuje absolvovat letos ještě další dva challengery a turnaje nižší kategorie.

"Je ambiciózní, trénovaný, ale neví přesně, na jaké úrovni se pohybuje," dodal. Pro plnohodnotný návrat je Muster podle Straky už starý, nicméně s hráči kolem 300. místa žebříčku má prý šanci.

Mustera naposledy registroval světový žebříček na konci roku 1999 na 189. místě. Především skvělý antukář je jedinou mužskou světovou jedničkou v takzvané open éře, jež během kariéry nevyhrála ani jeden zápas ve Wimbledonu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..