Rubriky:

Tenis

Berdych: Rozhodlo využívání šancí, kterých mi Nadal moc nedal

5. července 2010 08:06 - LONDÝN

Podle tenisty Tomáše Berdycha o výsledku wimbledonského finále rozhodlo především využívání šancí. Přestože Rafael Nadal vyhrál naprosto zaslouženě, poměrně jednoznačný výsledek podle něj neodpovídá průběhu hry. "Největší rozdíl mezi námi byl v tom, že když dostal šanci, tak ji využil. Dal mi jednu šanci ve druhém setu, jednu ve třetím, ale ani jednu jsem nevyužil," řekl Berdych.

 

Toby Melville, Reuters

"Myslím, že šlo o malý rozdíl. Ale jde o to, že když Nadal hraje tak dobře, jak hrál, tak si zasloužil, aby si takové šance vypracoval a využil je. To není štěstí," zdůraznil český tenista, který prohrál 3:6, 5:7 a 4:6.

Nadal po utkání připustil, že měl "trochu štěstí" během výměn, které rozhodovaly o ztrátě podání. "Měl jsem dva dobré forhendy a později výměnu s řezaným bekhendem, kdy on pak dal do sítě," řekl španělský tenista.

"Nevím. Snažím se naplno při každém míči, v každém okamžiku. Pak máte víc šancí vyhrát rozhodující míče," uvedl Nadal, který ale připustil, že byl o trochu nervóznější, než obvykle. "Ale když nejste nervózní při finále Wimbledonu, tak nejste člověk," prohlásil.

Musel bych mít motorek, abych běhal rychleji

I když Berdycha začal bolet při servisu břišní sval, tak si nemyslí, že by neměl dost sil. "Cítil jsem se dobře. Nešlo o to, že bych neměl dost sil a energie. Ale takový hráč vás dostane daleko víc pod tlak. To bych musel mít motorek, abych běhal rychleji. Problém nebyl v tom, že bych se hýbal hůř, než před tím," řekl.

Věří, že ho úspěch povzbudí k dalším úspěchům podobně, jako tomu bylo v případě květnového semifinále v Paříži. "Když z člověka spadne zklamání, tak pak zase přijde hlad po dalších zápasech a výsledcích. Doufám, že to bude stejné i po Wimbledonu," dodal Berdych.

Berdych chce na Turnaj mistrů

Letos by se chtěl na konci roku dostat na Turnaj mistrů. "Musím kvůli tomu vyhrát spoustu zápasů, abych se tam dostal. Zajištěné to nemám. Ale určitě to je ten hlavní cíl a jdu si za ním," řekl Berdych, který si chce účast zajistit co nejdřív, aby měl čas na přípravu.

Chce se dál zlepšovat a pracovat především na pohybu a celkové kondici. Pokud jde o údery, chce dál vylepšovat první a především druhé podání, aby si byl schopen vytvořit tlak ve hře i po druhém podání.

Nadal, který loňský Wimbledon nehrál kvůli zraněným kolenům, dnes žádné problémy neměl. "Neměl jsem potíže poslední čtyři zápasy. Kdybych nebyl zdravý, nemohl bych být tam, kde jsem dnes," řekl.

Připustil ale, že se nechystá na utkání mistrovství světa ve fotbale do Jižní Afriky, kde se dostali jeho krajané už do semifinále. Místo toho si bude doma léčit kolena, aby byl v pořádku na turnaje v Americe.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..