Rubriky:

Tenis

Tenista Minář chce nenadálou daviscupovou šanci využít

5. července 2010 11:07 - PRAHA

Osud nabídl tenistovi Ivo Minářovi druhou šanci. Loni v červenci při daviscupovém utkání s Argentinou neprošel dopingovým testem a osm měsíců za to pykal. Nyní byl narychlo povolán do týmu jako náhradník za finalistu Wimbledonu Tomáše Berdycha a přesně po roce má šanci se ukázat v jiném světle. "Je to přesně rok, co se to stalo a za tu šanci jsem rád. Snad ji chytnu za správný konec," řekl Minář.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Telefonát kapitána Jaroslava Navrátila s nominací zastihl Mináře v neděli odpoledne v Německu, kde hrál bundesligu. "Samozřejmě jsem kývl a letím. Je to narychlo, byl jsem strašně překvapený, ale nedá se nic dělat. Jsem rád a těším se," řekl šestadvacetiletý tenista. Okamžitě sedl do auta a spěchal do Prahy, aby mohl dnes večer odletět do Chile.

Minář je aktuálně 268. hráčem světa. "Ale herně se cítím na víc," řekl hráč přezdívaný Mini. Na současnou pozici klesl kvůli osmiměsíčnímu dopingovému trestu. Loni v Ostravě měl po prohře s Juanem Martínem del Potrem nález na stimulant metylhexanamin a po distancu se vrátil na kurty letos v březnu.

Za čtyři měsíce stihl vyhrát challenger v Káhiře a minulý týden došel do finále v Marburgu. "Byly zápasy, kdy jsem byl opravdu spokojený, ale přišly i chvíle, kdy jsem cítil, že nejsem vyhraný a zápas jsem nedotáhl," řekl pražský rodák. "Doufám, že lepší měsíce ještě přijdou. Do konce roku bych rád do stovky byl," prohlásil Minář, který byl loni 62. na světě.

Do daviscupového týmu se chtěl vrátit, ale tak brzy pozvánku nečekal. Kapitán Navrátil si ho vybral, protože už má daviscupové zkušenosti. "A je to shoda okolností," poukázal Minář na fakt, že Radek Štěpánek má zraněné koleno a po postupu do finále Wimbledonu odřekl kvůli zraněnému břišnímu svalu účast i Berdych. "Dalších hráčů pak už na výběr moc není," konstatoval Minář.

V Davisově poháru hrál dva těžké zápasy. Prohrál s Američanem Andym Roddickem i s Del Potrem. Oba byli v době, kdy s nimi hrál, pátí na světě a oba zápasy se hrály v Ostravě. "Teď budu hrát poprvé venku, ale zase to bude hratelnější," řekl o Minář o Chilanech. Třeba Jorgeho Aguilara letos porazil v cestě za titulem v Káhiře.

Kvůli Davis Cupu odjel z bundesligy a vynechá kvalifikaci turnaje ve Stuttgartu. "To je samozřejmé, radši budu hrát Davis Cup. Teď přežít nějak cestu a rychle se aklimatizovat," dodal Minář.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..