Minář s Hájkem v prvním dni vyprášili Chilanům kožich

COQUIMBO

Čeští tenisté Ivo Minář a Jan Hájek nečekaně snadno zvítězili ve svých pátečních duelech ve čtvrtfinále Davis Cupu na půdě Chile. Svěřenci Jaroslava Navrátila neztratili ani jeden set. Jedničku soupeře nejdříve vyprovodil po setech 6:0, 6:2 a 6:3 z kurtu Ivo Minář a po podobném výsledku 6:0, 6:2 a 6:1 se z vítězství nad Paulem Capdevillem radoval Jan Hájek. Češi se tak ujali po prvním hracím dni vedení 2:0 na zápasy.

Český tenista Jan Hájek

Do utkání mezi Massuem a Minářem vstoupil překvapivě mnohem lépe český tenista. Své podání udržel bez ztráty jediného míčku a v té druhé útočil na servis Massua. Při shodě napálil Chilan míček do sítě a Minář si tak vypracoval brzký brejkbol, který využil po další nevynucené chybě svého soupeře. Massu se snažil spoléhat se na svůj forhend, z něhož však velmi často chyboval. Minář naopak vstoupil do utkání odvážně a útoky mu často vycházely. V dalším průběhu setu na kurtu jasně dominoval český hráč a zvítězil jasně 6:0.

Podobný scénář měl také druhý set, někdejší devátý hráč světového žebříčku i nadále vytvářel příliš mnoho nevynucených chyb a Minář trestal. Ve čtvrtém gamu využil třetí brejkbol, když úder Massua skončil v polovině sítě. Jihoameričan přišel ještě o jeden servis v závěru setu a Minář se ujal vedení 2:0. V tom třetím se dařilo Chilanovi držet svůj servis nejdéle ze všech tří sad. Minář mu prorazil podání v šestém gamu a nakonec získal pro sebe i závěrečné třetí dějství.

"To jsem vůbec nečekal. Začal jsem hrát svoji hru a hrál míč po míči a najednou byl druhý brejk, třetí brejk a šest nula. Ale nevěřil jsem, že to půjde takhle snadno až do konce," řekl Minář po utkání pro Facebook českého daviscupového týmu.

Na kvalitní Minářův výkon navázal v úvodní sadě také Jan Hájek, který Paula Capdevilleho k ničemu nepustil, těžil ze svého téměř bezchybného bekhendu a první set, podobně jako Minář v utkání proti Massuovi, vyhrál jasně 6:0. První vítěznou hru si chilská dvojka připsala až na úvod druhého setu, Hájek však i nadále výsledkově kopíroval Minářův zápas a druhou sadu vyhrál taktéž 6:2.

Na začátku třetí sady vše nasvědčovalo tomu, že zápas bude rychle spět do brzkého konce. Hájkovi se totiž podařilo znovu prorazit servis svého soupeře. Ten si však v následujícím gamu vzal své podání zpátky. Hájek ale Capdevillu do psychické pohody nepustil. Ve třetí hře po dlouhé výměně Chilan zavrávoral a výměnu ztratil. O antuku vztekle praštil třikrát raketou a následně musel čelit dvěma brejkbolům. A druhý se podařilo českému tenistovi proměnit. V následujících hrách už Čech dominoval a s přehledem dovedl set i zápas do vítězného konce.

"Radost mám obrovskou, protože vedeme dva nula. Myslím, že to nikdo nečekal, ale zápas ještě není hotový. Musíme jet stále na sto procent a slavit můžeme, až budeme mít na svém kontě tři body," řekl Hájek po utkání v rozhovoru na Facebooku českého daviscupového týmu.