Rubriky:

Tenis

Karolína Plíšková prohrála na Prague Open v 1. kole

12. července 2010 19:04 - PRAHA

Tenistka Karolína Plíšková skončila na turnaji ECM Prague Open hned v prvním kole. Lednová vítězka juniorky na Australian Open dnes prohrála na štvanické antuce s Johannou Larssonovou ze Švédska dvakrát 4:6 za hodinu a čtvrt.

 

Pavel Lebeda/ECM Prague Open

Osmnáctiletá Karolína Plíšková, aktuálně 204. hráčka dvouhra, se předloni v Praze dostala do čtvrtfinále, ale loni vypadla v 1. kole s Ivetou Benešovou. Letos byla Praha její první turnaj na okruhu WTA v sezoně, ale pod spalujícími slunečními paprsky příliš často chybovala.

"Možná kdyby to bylo na betonu, tak bych třeba vyhrála. Ale servis mi tady na té antuce moc nepíše," řekla Karolína Plíšková a souhlasila, že si zápas prohrála sama. "Ona taky dělala chyby, jenže já víc. Bylo to ve mně," řekla svěřenkyně trenéra Jana Bedáně.

V odpoledním slunci se na centrálním dvorci protahovaly stíny a Plíšková měla problém s viditelností míče. "Skoro jsem neviděla balon," upozornila, že stín pro ni byl horší než vyčerpávající vedro. "To vedro bych i přežila, protože třeba v Austrálie bylo horší. Zatímco tam bylo pětačtyřicet, tady je dvaatřicet," dodala Plíšková.

V prvním utkání turnaje nečekaně vypadla Slovenka Magdaléna Rybáriková, která v poledním horku prohrála s Annou Tatišvilivou z Gruzie, až 156. hráčku světa, 6:0 a dvakrát 5:7. "Po tom kanáru jsem ji podcenila, to se nesmí stát," hlesla Rybáriková.

Do české metropole se jinak většina hráček teprve sjížděla. Finalistka z Budapešti Patty Schnyderová ze Švýcarska věnovala den protažení a lehkému tréninku. Pražskou antuku si vyzkoušela i jednička Lucie Šafářová, které dělal doprovod přítel Tomáš Berdych.

Výsledky tenisového turnaje žen ECM Prague Open v Praze
Dvouhra - 1. kolo:
Larssonová (Švéd.) - Kar. Plíšková (ČR) 6:4, 6:4, Tatišviliová (Gruz.) - Rybáriková (SR) 0:6, 7:5, 7:5, Hercogová (Slovin.) - Maleková (Něm.) 6:4, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Hlaváčková, Hradecká (2-ČR) - Hejlová, Hrdinová (ČR) 5:7, 6:2, 10:7.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..