Rubriky:

Tenis

VIDEO: Další malér tenisového průšviháře. Močil, telefonoval a byl diskvalifikován

4. srpna 2010 09:01 - VÍDEŇ

Rakouská tenisová dvojka Daniel Köllerer z průšvihů nevyjde. Teď se na turnaji v italském Cordenons namočil do dalšího... Během zápasu prvního kola s Nizozemcem Haasem si mezi druhým a třetím setem odskočil na záchod, kde v mobilu naslouchal taktickým pokynům svého kouče Eggera. Jen co se vrátil na kurt, sudí ho diskvalifikoval a utkání skrečoval.

 

www.salzburg.com

Za vyrovnaného stavu mezi druhým a rozhodujícím třetím setem pocítil šestadvacetiletý rakouský tenista Daniel Köllerer údajně nutkavou potřebu odskočit si na záchod. Samozřejmě  na tom nic zlého nebylo a ani rozhodčí nic nenamítali. Tedy dokud nepřišli na to, že za nutkavou potřebou se skrývala lest.

Známý průšvihář Köllerer si totiž odskočil na záchod jen proto, aby z mobilu vyslechl taktické pokyny a rady svého trenéra Markuse Eggera. Měl smůlu, protože jeho hovor vyslechl na toaletě jeden z rozhodčích, který všechno nahlásil hlavnímu. A protože udílení taktických rad a pokynů je v tenise zakázané, ten Köllerera okamžitě diskvalifikoval a nesvolil, aby k třetí sadě nastoupil.

Rakouský tenista tak přijde nejen o body získané na challengerech, ale navíc bude muset zaplatit pořádnou pokutu. Samozřejmě mu přitížilo, že nešlo o jeho první průšvih.

V červnu nadával Köllerer Brazilci Júlio Silvovi do opic, které slezly ze stromu a neměly by pobíhat po kurtu, takže soupeř ho samozřejmě obvinil z rasismu. Před nedávnem zase vytočil svého krajana Stefana Koubka. Tomu nadával a urážel tak, že se Koubek neudržel a při výměně stran ho chytil pod krkem.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..