Nadalovi pomohl do 3. kola v Torontu nejdelší tiebreak kariéry

První tenista světa Rafael Nadal postoupil do 3. kola turnaje série Masters v Torontu. Proti Švýcarovi Stanislasu Wawrinkovi se však Španěl hodně trápil a první set musel vyhrát dokonce až po nejdelším tiebreaku své kariéry 14:12. Nakonec vyhrál 7:6 a 6:3. Wawrinka v dosavadních šesti zápasech nezískal proti Nadalovi ani set, dnes mu však vyrovnaným soupeřem. Nadal ve svém prvním utkání po triumfu na Wimbledonu potřeboval na výhru dvě hodiny a dvacet minut a všechny své zbraně.

Rafael Nadal po jednom z vítězných returnů v zápase se Švýcarem Wawrinkou v Torontu.

"Bylo to hodně náročné. Chvíli jsem hrál dobře, ale chvílemi to nebylo ono. Přeci jen to byl můj první zápas po delší době," řekl po utkání Nadal, kterého nyní čeká Jihoafričan Kevin Anderson.

Dál jde i obhájce triumfu v Torontu Brit Andy Murray, který porazil Belgičana Xaviera Malisse 7:5 a 6:2.

Masters v Torontu (tvrdý povrch, dotace 2,430.000 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Nadal (1-Šp.) - Wawrinka (Švýc.) 7:6 (14:12), 6:3, Murray (4-Brit.) - Malisse (Belg.) 7:5, 6:2, Chardy (Fr.) - Verdasco (9-Šp.) 6:7 (7:9), 7:6 (7:5), 6:2, Monfils (15-Fr.) - De Bakker (Niz.) 7:5, 6:3, Anderson (JAR) - Querrey (16-USA) 7:6 (7:4), 4:6, 6:4, Kohlschreiber (Něm.) - Troicki (Srb.) 6:4, 3:6, 6:0, Lu Yen-hsun (Tchaj-wan) - Mathieu (Fr.) 3:6, 7:6 (7:3), 7:6 (7:5).