Rubriky:

Tenis

Tenista Berdych bude mít během US Open televizní videoblog

26. srpna 2010 10:28 - NEW YORK

Českého tenistu Tomáše Berdycha budou mít fanoušci během US Open jako na dlani. Finalista Wimbledonu bude mít během grandslamového turnaje v New Yorku v pořadu "Game, Set and Mats" televizní stanice Eurosport exkluzivní videoblog.

 

Alastair Grant, ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletý Berdych nabídne pohled do zákulisí US Open, kamery ho budou doprovázet po areálu Flushing Meadows. Český tenista prozradí své pocity po zápasech, názory na vývoj turnaje a ostatní zápasy. Řekne třeba, kam chodí na jídlo, nebo jak se mu bydlí.

Magazín Game, Set and Mats nabízí ohlédnutí s rozhovory za děním na grandslamových turnajích a poprvé bude mít studio přímo v areálu Flushing Meadows. Pořad moderuje bývalý první hráč světa Švéd Mats Wilander a Rakušanka Barbara Schettová. Na trio je v New Yorku doplní Francouzka Amélie Mauresmová.

 Je favorit, ale zůstává nohama na zemi

Účastí v semifinále na Roland Garros a finále ve Wimbledonu skloňují jeho jméno odborníci ve spojení s možným titulem na newyorském turnaji. Berdych ale nechce předpovídat, kam až by mohl dojít a je pevně nohama na zemi.

"Nejdříve mě čeká první kolo, do toho půjdu na sto procent předvést nejlepší výkon, porazit soupeře a jít dál. Nebudu přemýšlet nad tím, že dám semifinále. Člověk musí být pevně nohama na zemi," uvedl Berdych v rozhovoru na Facebooku českého daviscupového týmu.

Po výkonech na začátku léta se nabízí návaznost - semifinále v Paříži, finále v Londýně a ...titul v New Yorku. Po Wimbledonu se i Berdychovi tahle posloupnost líbila. "Pokud jsem o tom mluvil, tak to bylo s nadsázkou. Není mým stylem, abych navenek říkal výsledky dopředu. Půjdu zápas od zápasu," konstatoval nyní.

Poprvé sedmý na světě 

Čtyřiadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí je poprvé v kariéře sedmý na světě, díky čemuž je i sedmý nasazený. "Je to výhoda, ale ne extra velká. Člověk si to stejně musí uhrát sám a tenis je dneska strašně vyrovnaný. Každý dokáže porazit kohokoli, člověk si nemůže být jistý ani v prvním kole, že zápas bude lehčí," tvrdí Berdych.

Jako světová sedmička budí větší pozornost. "Stane se mi, že mě lidi na ulici poznají," řekl. "Je to mé nejlepší umístění v kariéře, ale chtěl bych výš. Není to žádná závratná změna, i když je to příjemný a zkusím to držet, co nejdéle to půjde."

Svěřenec kouče Tomáše Krupy je v New Yorku již týden. O víkendu odpočíval a doléčoval bolavé koleno, které ho trápilo v Cincinnati. "Už je to v pohodě," ujistil tenista. Do začátku turnaje ho ještě čeká akce pro děti v Central parku a těšil se na příjezd svých rodičů.

Na amerických betonech hrál Berdych dvakrát čtvrtfinále a naposledy vypadl v třetím kole. "Tyhle turnaj byly na rozjezd. Přijel jsem do Ameriky s tím, že hlavní je US Open, a proto doufám, že to nejlepší přijde teď v New Yorku," uvedl.

Komplikace v Davisově poháru?

Pokud Berdych vydrží v turnaji do závěrečných kol, zkomplikuje se jeho přesun na semifinále Davisova poháru do Bělehradu, kde budou hrát Češi s domácím Srbskem. "To jsou ty nejlepší komplikace a vždy je ještě do pátku čas," konstatoval Berdych s tím, že se do Srbska těší a doufá, že přijede hodně českých fanoušků.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..