Rubriky:

Tenis

VIDEO: Berdych natáčí kamerou, jak se připravuje na US Open

1. září 2010 13:02 - NEW YORK

Tenista Tomáš Berdych teprve dnes vstoupí do grandslamového US Open a čekání na první zápas si krátil třeba i natáčením videoblogu pro Eurosport v pořadu Game, Set and Mats. V prvních dílech ukázal fanouškům rozcvičení, vyplétače tenisových raket i hotel.

 

Rob Griffith, ČTK/AP

"Ahoj všichni, tohle je moje nová malá kamarádka a po dva týdny, doufám, vám zkusím natočit snad pěkné a vtipné video," řekl Berdych divákům s kamerou v ruce při představování projektu. Pokud by své přání naplnil, znamenalo by to, že postoupil až do finále. Nejdříve ovšem musí přejít přes první nebezpečnou překážku, kterou představuje v prvním kole levou rukou hrající Francouz Michael Llodra.

"Chci ukázat i jiná místa než dvorec, kde se bojuje o body," pokračoval čtyřiadvacetiletý hráč ve videoblogu. Natáčí se sám, nebo kameru nosí členové jeho týmu. V prvním dílu krátce ukázal, jak v útrobách stadionu běhá, skáče přes gumu, běhá mezi malými kužely a dělá s míčem takzvané "nožičky".

Videoblog Tomáše Berdycha na US Open:
Na video se můžete podívat zde

V druhém, asi minutovém vstupu Berdych natočil hotel a cestu na dvorce. Hledáčkem kamery našel vyplétače raket a pozdravil se s polským tenistou Lukaszem Kubotem, který hraje na US Open jen čtyřhru s Rakušanem Oliverem Marachem. "Hodně štěstí," popřál mu.

Na závěr Berdychova vstupu řekl moderátor pořadu Mats Wilander, že slyšet názor tenisty na dění v turnaji je oživením pro fanoušky.

Bývalý první hráč světa Wilander ale zároveň podrobil kritice Berdychův servis. "Obecně se tvrdí, že servis je jeho velkou zbraní, ale pouze do chvíle, než je pod tlakem," řekl Švéd své moderátorské kolegyni Barbaře Schettové. Na cestě mezi dvorce v areálu turnaje pak začal ukazovat, že český hráč stojí na podání podle něj příliš rovně.

"Měl by stát trošičku bokem, aby používal i ostatní svalové skupiny a ne jen ruku. Když je pod tlakem, nervózní, tuhý, tak to nefunguje. Tam potřebujete něco jiného než jenom ruku," řekl Wilander.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..