Rubriky:

Tenis

Živě

VIDEO: Jak hrál a vypadal Nadal ve dvanácti?

17. září 2010 16:53 - PRAHA

Je teprve sedmým tenistou v historii, který vyhrál všechny čtyři grandslamové turnaje. Přitom je mu teprve čtyřiadvacet. Světová jednička Španěl Rafael Nadal se výhrou v New Yorku na US Open zařadil se mezi tenisové velikány. Celkem má na kontě devět titulů z turnajů velké čtyřky. Jeho tvář i hru zná kdekdo, jak ale vypadal a hrál ve dvanácti?

 

Když se podíváte do tváře dvanáctiletého Nadala, najdete stejné rysy i mimiku. V tomhle se nezměnil, postava samozřejmě po letech tréninku zmohutněla a jeho údery jsou nyní také přesnější a tvrdší. A zatímco před dvanácti lety podle videozáznamu zrovna prohrál, nyní vyhrává prakticky jako na běžícím pásu.

Pro letošní sezónu zapracoval Nadal především na podání, na kterém staví při soubojích na tvrdých površích, dominance na antuce mu přitom zůstala. Ale to, jakým způsobem vylepšil servis, je opravdu obdivuhodné. Stačí se podívat na statistiky finále US Open. Novaka Djokoviče předčil prakticky ve všech kategoriích - dal osm es, jeho srbský soupeř jen pět, udělal jen dvě dvojchyby, Djokovič čtyři, měl větší úspěšnost prvních i druhých podání...

Podání bude klíčem k dalším Nadalovým úspěchům. Nyní má devět grandslamů, dlouholetý tenisový vládce Roger Federer jich nasbíral o sedm více. Aby Švýcara překonal, musí být Nadal v dokonalé kondici a vyhnout se zraněním po dobu příštích tří či čtyř sezón. V jeho prospěch hraje věk - je mu teprve čtyřiadvacet a má vůli uspět. To už prokázal, jen se podívejte, jaký kus cesty ušel za posledních dvanáct roků...

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..