Rubriky:

Tenis

Navrátil: Berdych po Wimbledonu pauzíroval moc dlouho

21. září 2010 07:19

Rozhodlo se vlastně už v první den daviscupového semifinále. Prohra Tomáše Berdycha s Tipsarevičem přihrála do srbské náruče bod, s nímž čeští tenisté takřka najisto počítali. Kapitán Jaroslav Navrátil dlouhé roky trénoval v současnosti 7. hráče světa a tuší, co jeho výkony v Bělehradu ovlivnilo.

 

Petr Sznapka, ČTK

Co byl tedy podle vás Berdychův hlavní problém?
Bohužel, a ukázalo se to i na posledních turnajích, zápasí se servisem. Hlavně s Tipsarevičem mu prostě nešel, nemá po něm tlak.

Vypadalo to, že se hlavně v pátek vůbec nedostal ke své hře.

Protože mu chybí servis. Ten je u mužů strašně důležitý. A když mu nejde, nedostane se pak k těm svým rychlým úderům. Když první servis netrefí, tak takový Tipsarevič má tak dobrý return, že jsou z toho problémy. Když umí returnovat Roddicka, tak umí i Berdycha.

Měli jste možnost v Bělehradu na servisu pracovat?

Pracovali jsme, servíroval. Ale už na to nebylo tolik času. Člověk začne trénovat v pondělí, od středy jsou tiskovky, losování. Naservírovali jsme asi 120 servisů a potřebovali bychom takových 250, aby se do toho zpátky dostal. A pak, když je v zápase pod tlakem a moc chce, začne to rvát silou, není to až tak uvolněný a servis mu nejde.

Čím to je? Podání bral Berdych vždycky jako svou velkou zbraň.

Určitě nebylo ideální udělat si po Wimbledonu pět týdnů pauzu. Když je člověk na velký vlně, a on na velký vlně byl a hráči z něho měli respekt, tak mi připadá taková turnajová pauza moc dlouhá. Nemyslím, že netrénoval. Ale nehrál zápasy. Pak do toho člověk vletí, soupeři jsou už ale připravení a nemusí to vyjít. Připravoval se na US Open, byl na to úplně upnutý i se svým koučem. První kolo mu ale nevyšlo, přišlo zklamání a hned nato Davis Cup. Chtěl si odpočinout, odpočinul si. Ale jak člověk vypadne… On je ten, kdo musí zápasy hrát a pak má sebevědomí jako každý tenista. Zápasy mu chybí a od toho se odvíjí další výkony.

Berdychovy prohry v Davis Cupu
2010 Tipsarevič 1:3, Djokovič 1:3 (Srbsko - semifinále)
2009 Nadal 0:3 (Španělsko - finále). Del Potro 0:3 (Argentina - čtvrtfinále). 
2008 Safin 2:3, Davyděnko 2:2 skreč (Rusko - čtvrtfinále)
2007 Federer 0:3 (Švýcarsko - baráž), Roddick 1:3 (USA - 1. kolo)
2005 Coria 1:3 (Argentina - 1. kolo)
2004 Lopez 1:3 (Španělsko - 1.kolo)
Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..