Rubriky:

Tenis

Kazachstán se bude chtít předvést, řekl Berdych po losu

22. září 2010 18:18 - PRAHA

Tenista Tomáš Berdych označil Kazachstán v domácím prostředí za poměrně příjemný los prvního kola Davisova poháru 2011. Zároveň ale upozornil, že se soupeř nesmí podcenit, jelikož se bude chtít při své premiéře mezi elitou vytáhnout.

 

Petr Sznapka, ČTK

"Musím říct, že na to, jaké byly možnosti, tak je to poměrně příjemný soupeř, ale nesmíme nic podcenit," řekl Berdych v reakci na los v rozhovoru pro Facebook českého daviscupového týmu. "Jsou to kluci nepříjemný. Tím, že se dostali nahoru, tak se budou chtít ve Světové skupině ukázat a budeme do toho muset jít od začátku na sto procent, než to podcenit, aby se to zdramatizovalo," řekl.

Nejnebezpečnějším hráčem Kazachstánu je Andrej Golubjov. Ten letos v Hamburku získal svůj první titul na okruhu ATP, ale Berdych ho dokázal v obou vzájemných zápasech porazit. Poprvé zvítězil v létě na začátku cesty do finále ve Wimbledonu a také ve Washingtonu.

Pětadvacetiletý Berdych byl podobně jako kapitán Jaroslav Navrátil rád, že po pěti zápasech venku se tenisté vrátí před domácí publikum. "Jsem nadšený, že můžeme hrát před českýma fanouškama a přinést jim trošku tenisu, který letos neměli příležitost vidět. Jsem rád, že to takhle dopadlo, a věřím, že přijde spousta lidí," řekl Berdych.

Budeme to brát krok za krokem

Nechtěl přemýšlet nad soupeřem pro případné čtvrtfinále, v kterém se nejspíše rýsuje cesta do Argentiny. "Argentina venku je hodně velký oříšek, ale budeme to brát krok za krokem. Je potřeba porazit Kazachstán," řekl Berdych.

Už vůbec nemyslel na případnou odvetu se Srby v semifinále. "Bylo by hezké si zase zahrát skvělé utkání, ale musíme si to projít a probojovat od začátku," dodal tenista.

Berdycha v letošní sezoně ještě čeká splnění osobního cíle: kvalifikovat se na Turnaj mistrů do Londýna. Momentálně je v žebříčku pro Masters šestý. "Pozice vypadá slibně, ale je potřeba toho hodně uhrát, abych si to potvrdil," řekl Berdych.

Podzimní turnajovou šňůru začne exhibicí v Hongkongu a pak hraje postupně turnaje v Kuala Lumpur, v Pekingu, v Šanghaji a při cestě domů se zastaví ve Stockholmu. "Pak týden pauza, další dva turnaje a ...vytoužené Masters," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..