Zakopalová snadno postoupila do finále v Soulu, Petrovová vzdala

SOUL

Česká tenistka Klára Zakopalová postoupila na turnaji v Soulu do finále. Nejvýše nasazená Ruska Naďa Petrovová vzdala sobotní semifinálový duel za stavu 4:5. Osmadvacetiletá Zakopalová bude letos hrát na okruhu WTA ve finále podruhé, v srpnu v Kodani podlehla Dánce Caroline Wozniacké.

Česká tenistka Klára Zakopalová

Nedělní soupeřkou vítězky dvou turnajů WTA a letošní osmifinalistky Wimbledonu bude další ruská tenistka Alisa Klejbanovová. Před Petrovovou přitom Zakopalová, 39. hráčka světového žebříčku, v jihokorejské metropoli nastoupila proti dvěma dalším Ruskám Věře Duševinové a bývalé světové jedničce Dinaře Safinové.

Pátá nasazená Klejbanovová v semifinále porazila Maďarku Ágnes Szávayovou 6:3 a 6:2. Jednadvacetiletá Ruska, které ve světovém žebříčku patří 28. místo, dosud vyhrála jeden turnaj WTA, letos v únoru triumfovala v Kuala Lumpuru. V zatím jediném vzájemném zápasu zvítězila předloni v Paříži ve dvou setech česká tenistka.