V Madridu skončil Novák i Roddick

Tenista Jiří Novák se rozloučil ve třetím kole s turnajem kategorie Masters v Madridu, když nestačil na Argentince Chelu. Šťastný den neměla ani turnajová dvojka Američan Andy Roddick. Vítěz letošního US Open podlehl ve dvou setech nenasazenému Chilanovi Massu.

Andy Roddick

Český tenista prohrál hned první set, v němž uhrál jen tři hry. Druhou sadu však získal ve svůj prospěch, v rozhodujícím setu se však opět radoval Argentinec Chela.

Massu v utkání s Roddickem prohrával už 2:5, dotáhl ale sadu do tie-breaku, který vyhrál 7:3. Ve druhém hned v úvodu prolomil soupeřův servis a šanci nepustil, když Roddick zakončil zápas dvojchybou.

Namále měl na domácím turnaji už ve druhém kole Carlos Moya, ale mečbol Argentince Gastona Gaudia odvrátil a po třísetovém vítězství postoupil do osmifinále. To už však bylo nad síly španělského tenisty, který podlehl svému krajanovi Lópezovi ve třech setech.

Clijstersová ve čtvrtfinále v Curychu

Světová jednička Kim Clijstersová z Belgie postoupila snadno do čtvrtfinále tenisového turnaje v Curychu. Belgičanka dovolila Slovince Katarině Srebotnikové jen čtyři hry. Naopak se z turnajem rozloučila šestá nasazená Ai Sugijamaová z Japonska.

MADRID
Dvouhra - 3. kolo
Massu (Chile) - Roddick (2-USA) 7:6 (7:3), 6:2, Federer (3- Švýc.) - Fish (USA) 6:3, 7:6 (7:4), Grosjean (6-Fr.) - Spadea (USA) 6:3, 6:2, Srichaphan (7-Thaj.) - Gambill (USA) 7:5, 6:4, Chela (Arg.) - Novák (8-ČR) 3:6, 7:6 (7:5), 6:3, El Aynaoui (15-Mar.) - Ginepri (USA) 6:4, 7:6 (7:5), López (Šp.) - Moya (5-Šp.) 6:7 (5:7), 6:1, 7:5, Ferrero (1-Šp.) - Mantilla (Šp.) 7:6 (7:2), 7:6 (7:0)
Dvouhra - 2. kolo
Moya (5-Šp.) - Gaudio (Arg.) 3:6, 7:5, 6:3
CURYCH
Clijstersová (1-Belg.) - Srebotniková (Slovin.) 6:2, 6:2, Pisniková (Slovin.) - Sugijamaová (6-Jap.) 5:7, 6:3, 6:3, Bovinová (Rus.) - Suarezová (Arg.) 6:4, 6:3, Schnyderová (Švýc.) - Mauresmová (3-Fr.) 6:2, 6:2