Tenista Muster se ve Vídni představí po 11 letech na turnaji ATP

VÍDEŇ

Bývalá světová jednička Thomas Muster se po 11 letech představí na turnaji ATP Tour. Třiačtyřicetiletý Rakušan, jenž se letos vrátil na challengerech k tenisu, přijal divokou kartu pro turnaj ve Vídni, který se hraje příští týden.

Vítěz Roland Garros z roku 1995 několik týdnů s přijetím místa váhal, protože podle svých slov nechtěl brát šanci mladším. Nakonec na turnaji, kde byl třikrát ve finále, startovat bude a zároveň bude jeho takzvaným vyslancem.

Muster, jenž vyhrál 44 turnajů ATP, se letos vrátil k tenisu po jedenáctileté pauze. Na menších turnajích se mu však nedařilo a prohrál šest ze sedmi zápasů. Díky jedné výhře na challengeru v Lublani získal sedm bodů a dostal se do světového žebříčku, v němž mu aktuálně patří 982. pozice.